Samsung Odyssey G7 27" alınır mı?

Yiğit KAMURAY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar, iyi sosyaller!

Monitör MediaMarkt'ta 1100TL'lik bir indirime girmiş. Çok güzel bir indirim. Samsung'un VA Curved panellerinin çoğunda Ghosting oluyor. Bu modelde de aynı sorun var mı? 4900TL'ye değer diye düşünüyorum ben ama yine de değer mi?

Alınır hocam, sorunsuz bir monitör. Ama ben bunu almanızı öneririm:
Renk gamutu olarak önde ve NANO IPS.

İlle de 240 HZ isterseniz Samsung alınabilir ama.
Siyahlara çok baktığım için VA'nın siyah yönünden avantajı var aynı zamanda 240 Hz.

Monitör bakmıyordum bu indirimi gördüm diye almayı düşünüyorum. Monitöre şu anda ihtiyacım yok yani ama benim Q27G2U'yu satıp bunu almak mantıklı geldi. Renkler daha güzel gözüksün diye Q27G2U üstüne 1700TL veremem ne yazık ki. Renklere aslında çok önem veririm ama dediğim gibi indirim olmadığı sürece başka ürüne bakmıyorum.

Siyahlara çok baktığım için VA'nın siyah yönünden avantajı var aynı zamanda 240 Hz.

Monitör bakmıyordum bu indirimi gördüm diye almayı düşünüyorum. Monitöre şu anda ihtiyacım yok yani ama benim Q27G2U'yu satıp bunu almak mantıklı geldi.
Hocam siyaha bakıyorum diye VA almak saçmalık olur. Yani siyah ekran, arada ne kadar fark olabilir ki? Çok fark yok aralarında, ama renkli alanlarda LG çok önde. 240 Hz istiyorsanız alabilirsiniz ama ben önermem.

Hocam siyaha bakıyorum diye VA almak saçmalık olur. Yani siyah ekran, arada ne kadar fark olabilir ki? Çok fark yok aralarında, ama renkli alanlarda LG çok önde. 240 Hz istiyorsanız alabilirsiniz ama ben önermem.
Anladım hocam. Ben şu anda 240 Hz'ye geçtiğim için aradaki farkı ödemeye hazırım ancak zaten 2K 144 Hz bir monitörüm var. Değiştirmeye illaki değecektir ancak öyle bir parayı sadece renk için verecek durumda değilim. Şu anda hiç 2K monitörüm olmasa yeni 2K alıyor olsam önerinize uyardım ancak 2K monitör satıp 2K monitör alıyorum. Önerdiğiniz model için cebimden 1500-1700TL çıkacak sadece renk farkedecek. Değer mi? Değer ancak öyle bir durumum yok.
2200TL çıkıp 144 Hz'den 240 Hz'ye ve HDR600'ye geçiyorum.

Anladım hocam. Ben şu anda 240 Hz'ye geçtiğim için aradaki farkı ödemeye hazırım ancak zaten 2K 144 Hz bir monitörüm var. Değiştirmeye illaki değecektir ancak öyle bir parayı sadece renk için verecek durumda değilim. Şu anda hiç 2K monitörüm olmasa yeni 2K alıyor olsam önerinize uyardım ancak 2K monitör satıp 2K monitör alıyorum. Önerdiğiniz model için cebimden 1500-1700TL çıkacak sadece renk farkedecek. Değer mi? Değer ancak öyle bir durumum yok.
2200TL çıkıp 144 Hz'den 240 Hz'ye ve HDR600'ye geçiyorum.
Hayırlı olsun hocam o zaman. 240 Hz güzel bir şey fakat HDR600 sizi pek tatmin etmeyecektir, maks parlaklık falan farklı bir şey çünkü. Yine de güzel seçim.

Hayırlı olsun hocam o zaman. 240 Hz güzel bir şey fakat HDR600 sizi pek tatmin etmeyecektir, maks parlaklık falan farklı bir şey çünkü. Yine de güzel seçim.
Teşekkürler. Gönül isterdi HDR1000 olsun ama n'apalım. :D
Aslında G9 düşünüyordum 14.400TL'ydi ben 10.000TL'ye falan düşerse almayı planlıyordum bi' gün sonra 18.000TL oldu. "Bruh oldum." :D

Teşekkürler. Gönül isterdi HDR1000 olsun ama n'apalım. :D
Aslında G9 düşünüyordum 14.400TL'ydi ben 10.000TL'ye falan düşerse almayı planlıyordum bi' gün sonra 18.000TL oldu. "Bruh oldum." :D
Hocam HDR600 kötü demedim. İyi fakat monitör pek düzgün veremeyecektir, onu demek istedim. Bir de 8 bit + 240 HZ + HDR600’u beraber kullanamıyorsunuz. DSR barındırdığına dair bir bilgi bulamadım çünkü.

Hocam HDR600 kötü demedim. İyi fakat monitör pek düzgün veremeyecektir, onu demek istedim. Bir de 8 bit + 240 HZ + HDR600’u beraber kullanamıyorsunuz. DSR barındırdığına dair bir bilgi bulamadım çünkü.
Bu arada 8 bit değil 8 bit + FRC yani 10 bit. Bu arada HDR600'ü beraber kullanmama olayı nedir?

Geri
Yukarı