Samsung Odyssey G7 alınır mı?

• Konuyu başlatan zizi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 203
  • Görüntüleme 24B
Menüye OSD deniyor. Yok diye biliyorum Türkçe dili. Zaten pek önemli değil.

Hocam Windows'u seçmeyince de ver1009.3 çıkıyor.
o son versiyonu idi ben araştırırken ürünü

ürün 4800 satılmış zamanında alacak arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun ikinci el 3750 veren vardı almadım 1 ay belki 1.5 kadar önce bunu da ek detay olarak belirteyim

o son versiyonu idi ben araştırırken ürünü

ürün 4800 satılmış zamanında alacak arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun ikinci el 3750 veren vardı almadım 1 ay belki 1.5 kadar önce bunu da ek detay olarak belirteyim
4899TL'den aldım ben zaten. 6K etmez şahsen ancak sık sık indirime giriyor. 5400TL civarından net alınır.

Monitör boşta bırakınca bir süre sonra kendini kapatıyor ve açık olan herşey 2. monitörde toplanıyor. Bunu nasıl engelleriz ?
Monitör'ün menüsüne girin.

System -> Off Timer Plus -> Eco Timer'ı kapatın.

@Yiğit KAMURAY

Hocam merhaba, monitörü yeni aldım. Şuanda test etmeye çalışıyorum. Sürüm olarak m-TG700CCAA-1010.3 diyor.
-Bu son sürüm mü?
-Şuan bulamadım kurcalıyorum ama 144 HZ den üstünü göstermiyor, 240 HZ için bir ayarı mı var? İdeal ayarları nedir, sen uzun süredir kullanıyorsun. Menü ayarlarınının fotosunu çekip atma şansın var mı, valla on numara olur?

Sürüm olarak m-TG700CCAA-1010.3 diyor.
Bilmiyorum. Sanırsam benimkinden güncel, 1009.3 var bende.
-Şu an bulamadım kurcalıyorum ama 144 HZ den üstünü göstermiyor, 240 HZ için bir ayarı mı var? İdeal ayarları nedir, sen uzun süredir kullanıyorsun. Menü ayarlarınının fotosunu çekip atma şansın var mı, valla on numara olur?
Atayım hemen.

Sanırsam "Adaptive-Sync" ayarını açmamışsınız.

-Game-
Adaptive-Sync: On. Açılınca diğer ayarlar yapılıyor otomatik.
Virtual Aim Point: Off.

-Picture-
Picture Mode: Dynamic Contrast. Diğer ayarlar otomatikte.

-System-
Core Lightning: Monitörün arka ışığı oluyor bu size kalmış.
Local Dimming: Off.

Son düzenleme:
Bilmiyorum. Sanırsam benimkinden güncel, 1009.3 var bende.

Atayım hemen.

Sanırsam "Adaptive-Sync" ayarını açmamışsınız.

-Game-
Adaptive-Sync: On. Açılınca diğer ayarlar yapılıyor otomatik.
Virtual Aim Point: Off.

-Picture-
Picture Mode: Dynamic Contrast. Diğer ayarlar otomatikte.

-System-
Core Lightning: Monitörün arka ışığı oluyor bu size kalmış.
Local Dimming: Off.
Bendeki sürüm 1010.3 Sanırım ufak bir güncelleme almış galiba.

-Adaptive- Sync Off yaptım, şimdi bu ekrandaki takılmaları azalmaya yarayan teknoloji değil mi? Amd kullanıcıları bunu açıyorken, Nvidıa kullanıcıları kapatıyor mu? Açıkken 144 hz'in üzerine çıkamayacak sanırım? Nvidıa kullanıcısı olarak açık kalması mı iyidir, kapalı kalması mı?
Kaptırsak ne artısı olur, açık kalırsa ne artısı olur?

-Şöyle bir durum var, kapatmama rağmen monitörde 240 Hz göstermesine rağmen nvıdıa menüsünde halen 144 Hz gösteriyor, anlamadım valla.🙄

-Hdr mevzusunu nasıl yapıyoruz, menüde HDR'ye yönelik bir ayar göremedim de?

Hocam valla kusura bakmayın, soru bombardımanına tuttum ama ilk günün heyecanı diyelim buna. :)
Şuan için bir sıkıntı yok Allaha çok şükür, sadece herkesin söylediği bu masa hafif sallanınca monitörün sallanması mevzusu var. Benim masa biraz sabit değil, birazda ondan yapıyor sanırım. Zaten bunun olacağını biliyordum, artık ileride monitör kolu olarak daha sağlam hale getireceğiz, o zamana kadar böyle gidecek gibi, yapacak bir şey yok.

-Adaptive- Sync Off yaptım, şimdi bu ekrandaki takılmaları azalmaya yarayan teknoloji değil mi? Amd kullanıcıları bunu açıyorken, Nvidıa kullanıcıları kapatıyor mu? Açıkken 144 hz'in üzerine çıkamayacak sanırım? Nvidıa kullanıcısı olarak açık kalması mı iyidir, kapalı kalması mı?
Adaptive-Sync'i On yapın hocam.
-Şöyle bir durum var, kapatmama rağmen monitörde 240 Hz göstermesine rağmen nvıdıa menüsünde halen 144 Hz gösteriyor, anlamadım valla.🙄
Ben ilk aldığımda menüde 240 Hz göstermesine rağmen 144 Hz alıyordum formatla çözüldü benim sorun.

Kullandığınız kablo veya ekran kartı sürücünüzle alakalı olabilir. HDR açıksa HDR'yi kapayın.
-Hdr mevzusunu nasıl yapıyoruz, menüde HDR'ye yönelik bir ayar göremedim de?
Windows ayarlarından;
Ancak 2K 240 Hz'de HDR açamassınız. 2K 144 Hz HDR veya 2K 240 Hz HDR'siz kullanacaksınız.
1624284333951.png

1624284377318.png
Şu an için bir sıkıntı yok Allaha çok şükür, sadece herkesin söylediği bu masa hafif sallanınca monitörün sallanması mevzusu var. Benim masa biraz sabit değil, birazda ondan yapıyor sanırım. Zaten bunun olacağını biliyordum, artık ileride monitör kolu olarak daha sağlam hale getireceğiz, o zamana kadar böyle gidecek gibi, yapacak bir şey yok.
Hocam o sıkıntı benim solda dik duran monitörümde daha bile fazla oluyor.

Adaptive-Sync'i On yapın hocam.

Ben ilk aldığımda menüde 240 Hz göstermesine rağmen 144 Hz alıyordum formatla çözüldü benim sorun.

Kullandığınız kablo veya ekran kartı sürücünüzle alakalı olabilir. HDR açıksa HDR'yi kapayın.

Windows ayarlarından;
Ancak 2K 240 Hz'de HDR açamassınız. 2K 144 Hz HDR veya 2K 240 Hz HDR'siz kullanacaksınız.

Hocam o sıkıntı benim solda dik duran monitörümde daha bile fazla oluyor.
Hocam Adaptive -Sync off yapınca 240 hz gözüküyor. On yapınca 144hz gözüküyor. Adaptive Sync açıkken 240hz alamıyor muyuz? Öyleyse çok saçma olmuş, bu monitörün özelliği zaten bu. 240hz olması. İşin enterasan diğer yani OFF yapıp 240 HZ menüde gözüksede Nvidia panelinde yine 144hz gözüküyor.

Diğer yandan resimde gösterdiğiniz yerde HDR kullan diye bir buton yok. Kullandığım Windows, Windows 10 Pro 20H2 versiyonu.

Bunun ayarlarını ayrıntılı bir şekilde anlatan Tr içerik var mı bildiğiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    150,2 KB · Görüntüleme: 28

Geri
Yukarı