Samsung Odyssey G9 OLED alınır mı?

Bütçe
40000
Vallahi normal bir durum değil. Umarım sizi memnun edecek şekilde çözerler.

Ya öylede ASUS'u gönderirkende ekran yanıklarla doluydu işte adamlar nasıl çözdüyse hiçbir sorun kalmadı vallahi iki monitörde elde kaldı hele bir de bu Samsung sadece panel değiştirirlerse iade de edemem 2 monitör girdi durduk yere nereye koyacağım bunları. Yeni yıl diye inşallah zam gelirde en kötü satarım birini 2. el diye. Yepisyeni zaten.

Güncelleme: Bugün aradılar ekranda hiçbir şey yok dediler gittim bakmaya hakikaten yok eve geldim taktım var ama daha az var. Prizi değiştirdim daha da azaldı. Çok fazla prizde fiş var yeterli gücü çekemiyor olabilir mi acaba çünkü orada gerçekten yoktu çok dikkat ettim göremedim. ASUS'da da aynı şey oldu galiba sorun prizde olabilir. Çok kaliteli bir şey falan mı almak lazım acaba anlamadım...

Son düzenleme:
Ya öylede ASUS'u gönderirkende ekran yanıklarla doluydu işte adamlar nasıl çözdüyse hiçbir sorun kalmadı vallahi iki monitörde elde kaldı hele bir de bu Samsung sadece panel değiştirirlerse iade de edemem 2 monitör girdi durduk yere nereye koyacağım bunları. Yeni yıl diye inşallah zam gelirde en kötü satarım birini 2. el diye. Yepisyeni zaten.

Güncelleme: Bugün aradılar ekranda hiçbir şey yok dediler gittim bakmaya hakikaten yok eve geldim taktım var ama daha az var. Prizi değiştirdim daha da azaldı. Çok fazla prizde fiş var yeterli gücü çekemiyor olabilir mi acaba çünkü orada gerçekten yoktu çok dikkat ettim göremedim. ASUS'da da aynı şey oldu galiba sorun prizde olabilir. Çok kaliteli bir şey falan mı almak lazım acaba anlamadım...
Hocam çok fazla bilgim olmamakla birlikte, iki OLED monitörünüzde de sorun çıkması bana şanssızlıkla alakalı gibi gelmedi.

Ayrıyeten servis bakıyor ve sorun yok diyor. Bence diğer bileşenleri gözden geçirmeliyiz. Arkadaşım PG27AQDM kullanıyor, ben ise Samsung OLED G9. İkimizin de monitöründe bir iz oluşmadı.

Bu arada eğer UPS kullanıyorsanız ve UPS'i çoklu prize bağladıysanız yeterli güç çekmeme ihtimali yüksek.

Hocam çok fazla bilgim olmamakla birlikte, iki OLED monitörünüzde de sorun çıkması bana şanssızlıkla alakalı gibi gelmedi.

Ayrıyeten servis bakıyor ve sorun yok diyor. Bence diğer bileşenleri gözden geçirmeliyiz. Arkadaşım PG27AQDM kullanıyor, ben ise Samsung OLED g9. ikimizin de monitöründe bir iz oluşmadı.

Bu arada eğer UPS kullanıyorsanız ve UPS'i çoklu prize bağladıysanız yeterli güç çekmeme ihtimali yüksek.

UPS yok ama çok fazla fiş var. 10 tane falan. Acaba kaliteli bir priz alsam tek prize hepsini taksam daha mı sağlıklı olur. 2 tane akım korumalı 6'lı priz var biri duvara diğeri ise prize takılı. Bir araştırayım.

UPS yok ama çok fazla fiş var. 10 tane falan. Acaba kaliteli bir priz alsam tek prize hepsini taksam daha mı sağlıklı olur. 2 tane akım korumalı 6'lı priz var biri duvara diğeri ise prize takılı. Bir araştırayım.
Hocam PSU güç kablosunu doğrudan ana prize takmanız gerekiyor. Araya farklı bir priz türü sokmamak lazım.

Hocam PSU güç kablosunu doğrudan ana prize takmanız gerekiyor. Araya farklı bir priz türü sokmamak lazım.

Ama diğerlerini nasıl yakıcam o zaman. Bir de bu ekran sorunu kasadan değil ki monitörün kablosunu kasadan çeksemde aynı sorun duruyordu. Duvardakine çoklayıcı takıyorum ki her şeyi takabileyim başka yerden mi uzatsam diğerleri için.

Hocam bütçeniz varsa UPS alabilirsiniz en sağlıklı yöntem. Ben UPS aldığım zaman Vatan Bilgisayar'da ki yetkili, bilgisayar ve monitör güç kablolarının çoklu prize takılmaması gerektiğini söylemişti. Onun dışında kaliteli bir akım koruma priz işinize yarayabilir.

Ama hangi evde yan yana bir sürü priz var ki nasıl yakacağız duvara. UPS tam olarak ne işe yarıyor olmadı ona bir bakayım. Gerçi monitörü direk duvara taktım yine de var iz. Orada olmuyor bu evde mi sorun var anlamadım ki ben mi hayal görüyorum nedir…

"Çoklu prize takılmaması gereklidir" cümlesi biraz problemli bence. Bugün çoğu binada daire içi kullanılan kablolar 3x2.5mm çapında kablolar. Haliyle siz gidip rastgele ucuz bir markadan almak yerine düzgün bir kablo alıp kendiniz bir çoklu priz yaparsanız yan yana 2 prizden farkı olmaz(Bazı markalarda direk hazır hali var) Sonuçta bir odada yan yana 2 priz varsa sigortadan 1 kablo atlamalı olarak ona bağlanıyor. Bir tane düzgün çaplı akım korumalı priz ile yan yana iki prizin farkı yok gibi bir şey demek istediğim bu. Onun dışındaki konularda cahilim.

Ben de 1 tane 5120x1440 monitör almak istiyorum ama panel konusunda aradayım o yüzden konuyu takip ediyorum

"Çoklu prize takılmaması gereklidir" cümlesi biraz problemli bence. Bugün çoğu binada daire içi kullanılan kablolar 3X2.5mm çapında kablolar. Haliyle siz gidip rastgele ucuz bir markadan almak yerine düzgün bir kablo alıp kendiniz bir çoklu priz yaparsanız yan yana 2 prizden farkı olmaz(bazı markalarda direk hazır hali var) sonuçta bir odada yan yana 2 priz varsa sigortadan 1 kablo atlamalı olarak ona bağlanıyor. Bir tane düzgün çaplı akım korumalı priz ile yan yana iki prizin farkı yok gibi bir şey demek istediğim bu. Onun dışındaki konularda cahilim.

Ben de 1 tane 5120x1440 monitör almak istiyorum ama panel konusunda aradayım o yüzden konuyu takip ediyorum.

Vallahi kabloların yerini falan da değiştirdim o bandı göremiyorum neredeyse yok sanırım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı