Rehber Samsung Odyssey Neo G9 Yazılım Güncelleme

anilk91

Kilopat
Monitör
Samsung Odyssey Neo G9
Arkadaşlar merhaba

Yoğun araştırmalarım üzerine isteklerimi karşılayacağına inandığım Samsung Odyssey Neo G9 oyuncu monitörünü 26.10.2022 tarihinde Amazon vasıtasıyla Birnumara adlı pazaryeri satıcısından 25.099 TL'ye aldım.

Baktım ki bu monitör ile ilgili çok fazla yerli ve milli rehber tadında veri yok.
Ben de yazılım güncellemesi yaparken karşılaştığım küçük bir sorunla diğer kullanıcıların karşılaşmaması adına ufak bir rehber hazırlayayım :)

Ben ürünü aldığımda içerisinde 1008.0 sürümü mevcuttu ve sitesinde de 1011.0 sürümü sunulmuştu. Samsung kendi sitesinde üstü kapalı, çok açık olmayan ve farklı ürünlerin verileriyle örneklendirerek anlattığı yazılım yükseltme sürecini çok açıklayıcı değil.

Müşteri hizmetlerinin teknik destek departmanıyla yaptığım yazılı görüşme sonucunda da üründe sorun olduğunu ve eşşek ölüsü gibi olan bu monitörün kolay taşınabilir olduğunu ve servise götürmem gerektiğini söyleyip başlarından savuşturdular beni. Ben de yerli yabancı forumlarda biraz araştırma yaptığımda bu yabancı blog sitesinde bir çözüm buldum.

Lafı çok uzatmadan güncelleme adımlarına geçelim;

1. Adım : Öncelikle Rufus programını sitesinden indiriyoruz.
2. Adım : Daha sonra buradan Samsung'un monitörümüz için sunduğu son sürüm güncellemeyi indiriyoruz.
3. Adım : Güncellemeyi yapacağımız flash diskimizi bilgisayarımıza takıyoruz.
4. Adım : Ardından flash diskimizi biçimlendirmek için Rufus programımızı açıyoruz. (İşin can alıcı noktası burası arkadaşlar, direk bilgisayarım kısmından biçimlendir dediğimizde monitör flash diskimizi tanımıyor.)
5. Adım : Rufus programında ayarlar böyle;
1667342917307.png
olacak şekilde ayarladıktan sonra BAŞLAT butonuna basarak flash diskimizi biçimlendiriyoruz. (Biçimlendirme tamamlandıktan sonra Rufus programını kapatabilirsiniz.)
6. Adım : Samsung'un sitesinden indirdiğimiz bu;
1667343091956.png
sıkıştırılmış dosyayı arşivden çıkartıyoruz. İçinden çıkan bu;
1667343154034.png
image dosyasını biçimlendirdiğimiz flash diskin içerisindeki hiçbirşeyi silmeden direkt içerisine kopyalıyoruz.
7. Adım : Daha sonra flash diskimizi bilgisayarımızdan çıkartıp monitörümüzün SERVİCE adlı USB portuna yani "monitörümüzün panele yakın olan taraftakine değil, dış kısmında kalan" portuna takıyoruz.
8. Adım : Monitörümüzün Menüsüne girdikten sonra Destek kısmında Yazılım Güncelleme seçeneğine tıkladığımızda flash diskimizi görecek ve eski versiyon ile yeni versiyonu size göstererek güncellemek isteyip istemediğinizi soracaktır, o noktadan sonra güncellemeye başlayabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Takıldığınız bir adım, bir nokta olursa konu altından yardımcı olmaya çalışacağım.

Herkese iyi forumlar dilerim 👋
anilk91

Dosya Ekleri

• 1667343068950.png
    1667343068950.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı