Samsung Odyssey OLED G9 alınır mı?

diabloblood63

Picopat
Monitör
Samsung Odyssey OLED G9
Selam dostlar.

Başlıktaki monitörü uzun zamandır almayı düşünüyorum. Video montaj ve oyun odaklı kullanacağım. Samsung Odyssey OLED G9'u deneyimleyen kişiler varsa bana fikir verebilirler.

GPU: RTX 4090
CPU: R9 7950X3D

Son düzenleme:
Selam dostlar.

Başlıktaki monitörü uzun zamandır almayı düşünüyorum. Video montaj ve oyun odaklı kullanacağım. Samsung Odyssey OLED G9'u deneyimleyen kişiler varsa bana fikir verebilirler.

GPU: RTX 4090
CPU: R9 7950X3D
İç mimar bir arkadaşımın evinde görmüştüm bu monitörü.
Hocam çok büyük değil mi ya?
Ama görüntü bakımından gördüğüm en güzel monitördü.

İç mimar bir arkadaşımın evinde görmüştüm bu monitörü.
Hocam çok büyük değil mi ya?
Ama görüntü bakımından gördüğüm en güzel monitördü.
Hocam masanın genişliği önemli. Uzağa konumlandırılırsa mükemmel duruyor.

Harika bir monitör. Gündelik işlerinizde 32:9 rakipsiz olur. Tek kişilik oyunlarda da tadından yenmez.
Bende öyle düşünüyorum. Tek korktuğum konu OLED yanıkları.

Hocam masanın genişliği önemli. Uzağa konumlandırılırsa mükemmel duruyor.

Bende öyle düşünüyorum. Tek korktuğum konu OLED yanıkları.

Hocam aşırı ısınmalardan (bkz yaz güneşi vurması, masaüstünde full parlaklık kullanmak gibi) kaçınarak ve statik görüntülerden mümkün mertebe kaçınarak kullanabilirsiniz bence.

Samsung G8 ve G9 OLED’ler çok sorunluydu bir aralar. Bende almayı düşünüp vazgeçmiştim. G8 için Aynı paneli kullanan Dell alienware olan daha başarılı deniyordu ama G9 da durum nedir bilmiyorum. OLED Yanığı önemliyse ve yanmasın diye takıntılı bir şekilde dikkat ederek kullanacaksan hiç almasan daha iyi çünkü 3-4 yıldan sonra yanmalar başlar. Bazı yanma önleyici teknolojiler var ama bunlar OLED yanığını tamamen durdurmuyor, gecikmesini sağlıyor.

Samsung G8 ve G9 OLED’ler çok sorunluydu bir aralar. Bende almayı düşünüp vazgeçmiştim. G8 için Aynı paneli kullanan Dell alienware olan daha başarılı deniyordu ama G9 da durum nedir bilmiyorum. OLED Yanığı önemliyse ve yanmasın diye takıntılı bir şekilde dikkat ederek kullanacaksan hiç almasan daha iyi çünkü 3-4 yıldan sonra yanmalar başlar. Bazı yanma önleyici teknolojiler var ama bunlar OLED yanığını tamamen durdurmuyor, gecikmesini sağlıyor.
Hocam G9'un iki farklı versiyonu var. VA panel kullanılan modelde birçok sorun var. OLED panelli modelde ise kullanıcılar genel olarak memnun.

OLED yanığı için bir takıntım yok, ama yanık oluşmaması tabii ki daha iyi. Dediğiniz gibi 3-4 yıl yanık oluşmazsa, bu iyi bir süre.

Dostlar RTINGS incelemesi olumlu yönde, sizler de öneriyorsunuz. Monitörü alıyorum o halde.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-oled-g9-g95sc-s49cg95

Şimdi OLED yanığı oluşmaması için alabileceğim önlemleri araştıracağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı