Samsung Pro 980 SSD BIOS'da görünmüyor

makinist1234

Centipat
Daha fazla  
ASUS Prime B560-Plus, Intel i7-10700K, Samsung 500 GB 970 EVO Plus MZ-V7S500BW.

Hepsi gayet güzel çalışıyor fakat PCI-e 4 yerine takmama rağmen PC görmüyor, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Prime B560-Plus, Intel i7-10700K, Samsung 500 GB 970 EVO Plus MZ-V7S500bw.

Hepsi gayet güzel çalışıyor fakat PCI-e 4 yerine takmama rağmen PC görmüyor, yardımcı olabilecek var mı?

BIOS'ta SATA depolama altında göremezsiniz.
PCI'e aygıtları altında görebilirsiniz.
Çalışıyorsa aramanızada gerek yok bence.

Arama kutusuna disk yaz. Sabit disk bölümleri diye başlayan yere tıkla ve orada SSD'nin görünüp görünmediğine bak bakalım. Görünüyor ise NVMe sürücüsünün yüklü olması gerekiyor ayrıca görünüyor ise Firmware güncellemesini de yapmalısınız. Görünmüyor ise başka PC de test etmelisiniz.

Son düzenleme:
Arama kutusuna disk yaz. Sabit disk bölümleri diye başlayan yere tıkla ve orada SSD'nin görünüp görünmediğine bak bakalım. Görünüyor ise NVMe sürücüsünün yüklü olması gerekiyor ayrıca görünüyor ise Firmware güncellemesini de yapmalısınız. Görünmüyor ise başka PC de test etmelisiniz.

Firmware güncellemesini nasıl yapacağım
Sabit diskte gözükmüyor

BIOS'ta SATA depolama altında göremezsiniz.
PCI'e aygıtları altında görebilirsiniz.
Çalışıyorsa aramanızada gerek yok bence.
anlamadım hocam biosta benim m2 pcie 3 olan ssd gözüküyor bunu pcie 4 yerine taktım gözükmüyor o nasıl olacak

sadece pcie 3 m2 slotu olan anakart olsa o da yeter

Peki anakartının BIOS'unu güncelledin mi? O da önemli, çoğu zaman işe yarar.
guncel pcie 3 olan yerde var ssdim bunu pcie 4 yerıne takmaya calıstım fakat diğer forumdan arkadaslar işlemcimin desteklemediği için pcnin görmediğini söyledi o yüzden iade edicem

Yeni konular

Geri
Yukarı