Samsung QD-OLED Odyssey Smart G8 monitör deneyimim

Şuan ki kullanım memnuniyetiniz nedir hocam . Hala alınır mı başka oled markalara gidilir mi ?
Monitörden çok memnunum. İlk zamanlarda sorun yaşayan insanlar olmuş lakin yazılım güncellemesi ile tüm sorunlar gitti. Ayrıca bir arkadaşın panelinde gerilerde yanık gibi değil ama pistlerde sorun vardı ücretsiz değişim yaptı samsung. Şuan için indirimde bulunursa alınabilir. Eğer maddi güç varsa ikinci nesil qd oledler daha iyi olabilir.

Hocam selamlar,

Bir kaç monitör arasında gidip geliyorum Q2 'de CES2024 de tanıtılan bazı modellerin geleceğini duydum gerçi Türkiye'ye ne zaman gelir Allah bilir tabi , benim sorum şu olacak ben monitörü hem PC hem PS5 kullanmak istiyorum. Genel olarak incelemelere baktığımdam listelerin ilk üçte yer alan bir monitör. Tek sıkıntım bu cihaz için mini portlarının olması kutu içeriğinden hangi kablolar çıkıyor ? Bazı yabancı formlar da gerekli tüm kabloların çıktığı yazmış ama tam olarak hangileri bilgi verebilir misiniz ? Bazen ürünlerin kutu içeriği bölgeye göre değişiklik gösteriyor.

Hocam selamlar,

Bir kaç monitör arasında gidip geliyorum Q2 'de CES2024 de tanıtılan bazı modellerin geleceğini duydum gerçi Türkiye'ye ne zaman gelir Allah bilir tabi , benim sorum şu olacak ben monitörü hem PC hem PS5 kullanmak istiyorum. Genel olarak incelemelere baktığımdam listelerin ilk üçte yer alan bir monitör. Tek sıkıntım bu cihaz için mini portlarının olması kutu içeriğinden hangi kablolar çıkıyor ? Bazı yabancı formlar da gerekli tüm kabloların çıktığı yazmış ama tam olarak hangileri bilgi verebilir misiniz ? Bazen ürünlerin kutu içeriği bölgeye göre değişiklik gösteriyor.
Monitor çok iyi. Yeni gelecek monitörler hem gelmesi uzun zaman alacaktır o zamana dolar ne olur Allah bilir. Bu monitörden sadece dp kablosu çıktı sizin ps5 de kulllanmaniz için ekstra 150 lira civarına mikro hdmi 2.1 almanız lazim

Evet. Qd OLED panelini üreten Samsung ama tanıtım işinde garip bir huyu var. Monitör HDR1000 çalışmasına rağmen HDR400 yazılmış sadece misal.

HDR 400 demiyor HDR True Black 400 diyor. OLED monitörler hrd 1000 destekler bunun yanında ise HDR True Black 400 de destekliyor. (gerçekçi siyahlar)
Bunun yanında yurt dışındaki modellerde QD OLED yazarken, Türkiye sayfasında QD ye ilişkin bir yazı göremezsiniz.

HDR 400 demiyor HDR True Black 400 diyor. OLED monitörler hrd 1000 destekler bunun yanında ise HDR True Black 400 de destekliyor. (gerçekçi siyahlar)
Bunun yanında yurt dışındaki modellerde QD OLED yazarken, Türkiye sayfasında QD ye ilişkin bir yazı göremezsiniz.
Evet hdr True Black 400 sertifikalı

Geri
Yukarı