Çözüldü Samsung R540-JT02TR Ses Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hatalı çıkartmışsın. Compile yapınca hata veriyor. Tekrar çıkart. Ve üstünde herhangi bir değişiklik yapma.

Hemen yapacağım.

Tekrardan buyrun: Dropbox - DSDT.dsl.zip

Ayrıca iasl üzerinden .dsl dosyası çıkardıktan sonraki terminal:
Screenshot from 2015-11-17 17:05:54.png

Son olarak DSDT' yi BCM4313 için patchleyebilir miyiz? İnternette sürücüsünü bulamadım. Belki DSDT patchleyerek Wi-Fi kartımı Mac' e tanıtabiliriz.

Hatalı çıkıyor.
Kod:
9508, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_DEVICE, expecting $end and premature End-Of-File
Ubuntu USB ile dene. Yada Clover F4 ile çıkart. Yada Laptop'lar için DSDT / SSDT Yamalamak rehberdeki "Patchmatik" ile çıkart.

O zaman tekrardan Linux boot edip deneyeyim.

Linux Mint çok hata çıkarıyor. Bu yüzden Ubuntu indirip onun üzerinde deneyeceğim. Ayrıca Clover ile "F4" ve "Fn+F4" kullandığımda da dosya çıkartmıyor. Linux Mint' te aldığım hata iasl' ı ilk kurduğum hata ile aynı.

Eh sanki biri seni duymuş. Bugün AppleHDA patcher adlı bir uygulama yayınlandı. Bununla rahatlıkla AppleHDA.kext yamalayabilirsin.
AppleHDA Patcher
Screen Shot.png

Şansa bak! Bu benim için çok iyi bi' haber! Sabah sabah çok mutlu oldum. Teşekkürler @montezuma Eve gidince hemen deneyeceğim. :D

Ayrıca Itachi' nin sharinganı gözümden kaçmadı. :D

Bir şey daha sormak istiyorum. ALC 269' un bir sürü versiyonu var. Benimkinin hangi versiyon olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Program/ Audio Info Detected tıklayıp bir incele.

Görünmüyor. :/ Ayrıca orjinal AppleHDA.kext dosyam silinmiş hiç bir şey yapamıyorum. :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı