Çözüldü Samsung R540-JT02TR Ses Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yedek al demiştin. Fakat VoodooHDA ile uğraşırken silinmiş. :(

Bir önceki mesajda vanilla kext paylaştım. Dene onunla.

Denedim. Yeniden başlattım. Son olarak ses kartımın sürümünü öğrenmek için dediğiniz seçeneği seçtim fakat AppleHDA.kext dosyasının kurulmamış olduğunu söyledi. Ayrıca programa bakarken HDAEnabler.kext seçeneğinin olduğunu farkettim. Seçeneği seçtiğimde benden bir numara girmemi istedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2015-11-18 07.27.09.png
    Ekran Resmi 2015-11-18 07.27.09.png
    115,9 KB · Görüntüleme: 208
AppleHDA kext' i Kext Wİzard ile kurdun değilmi ve kurduktan sonra yine aynı program ile Rebuild Cache yapıp sistemi bundan sonra yeniden başlat ve tekrar dene.

Deneyeceğim.

Ayrıca DCPI Manager üzerinde ses kartımın versiyonuna bakmaya çalıştım.

Yine aynı hatayı alıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2015-11-18 07.47.25.png
    Ekran Resmi 2015-11-18 07.47.25.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 286
Program tanımıyor mu AppleHDA.kext'i ?

Büyık ihtimal.

Tanınma sorununu halletim galiba. İlk önce ALC 269 VB v1 seçeneğini seçip AppleHDA' nın patchlenmiş kopyasını oluşturdum. Sonrasında programda yazan layout-id numarasını aldım. Akabinde HDAEnabler.kext seçeneğinden programın vermiş olduğu layout-id numarasını girdim ve "Generate" dedim. Programın oluşturduğu HDAEnabler.kexti kurdum ve laptopu yeniden başlattım. Açılırken verbose modda olduğu için HDAEnabler' in çalıştığına dair bilgi verdi. Sonrasında programı açarak tekrar "Audio Info detected" butonuna tıkladım ve tanınmış olarak göründü. Fakat hala ses kartım tanınmamış durumda. Yol kat ettim sanırım.

Son olarak ALC 269' un kendi layout-idsi nedir?

3 yada 12 ile dene. Olmaz ise bir de 8 ile dene.

Deniyorum fakat yeniden başlatırken bu hata gözüme çarptı. Boot etmesinde, ve AppleHDA' nın tanıtılmasıda sıkıntı yok fakat AppleHDA başlamıyor.

Neden başlatılmıyor?

Dosya Ekleri

• lel.jpg
    lel.jpg
    960,2 KB · Görüntüleme: 203
Kext wizard ile rebuild cache yapıp tekrar dene.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı