Samsung R580 js-02tr RAM yükseltme

0o0o0o0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 2010 yılında aldığım Samsung R580 js-02tr dizüstü bilgisayarımın ömrünü uzatmak amaçlı SSD ve RAM takviyesi yapmak istiyorum ama bu işlerde çok profesyonel değilim. Hepsiburada'da kullanılmak üzere indirim çekim var ve araştırdığım kadarı ile aşağıdaki SSD ve RAM seçeneklerini buldum. RAM için Cpu-z programında 4 slot gösteriyor ve bunlardan 2 tanesi dolu. Şu anki toplam RAM 2x2=4 GB. Sizce takviye olarak boş olan 2 slotu 2x2gb şeklinde mi dolduruyum yoksa 1x4GB şeklinde doldurup 1 slotu boşa mı çıkarayım?
Araştırdığım kadarı ile bu model max 8 GB RAM destekliyor(yanlışsam lütfen düzeltin). Son olarak belirttiğim SSD modelleri bilgisayarıma uyar mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

cpuz.jpg

cpuz2.png

Hi-Level 2GB 1066MHz DDR3 Notebook Ram (HLV-SOPC8500/2G) Fiyatı
Hi-Level 4GB 1066MHz DDR3 Notebook Ram (HLV-SOPC8500D3/4G) Fiyatı
Sandisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı
Samsung 750 EVO 120GB 540MB-520MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ssd konusunda bilgisi olan var mı acaba? Alacağım herhangi bir ssd bilgisayarıma(r580) uyum sağlar mı? Eğer öyle ise samsung evo 750 - 120gb modelini düşünüyorum.

Eğer bilgisayarın SATA 2 ise erişebileceğin maksimum hız 300mb/s olacaktır. Ama yine de harddisk'e göre hız sağlayacaktır. Sistemin bileşenleri eski, yapacağın SSD ve RAM takviyesi bilgisayarının ömrünü çok uzatmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı