Samsung RF710 Windows 10 yüklenmiyor

Technolock

Decapat
Yer
İstanbul
Evet arkadaşlar başlıkta da görüldüğü üzere elime Samsung marka bir laptop geçti fakat içerisinde Windows 7 var. Her zamanki gibi sıradan bir format işlemine başladım USB ile fakat sistem başlarken Windows 10 logosunda kalıyor ve 1 saat kadar beklememe rağmen format işlemine bir türlü geçemedik.

Alternatif olarak Windows Update'i kullanarak Windows 10 sürümüne geçmeye çalıştım fakat bu şekilde de işe yaramadı.

Diğer bir yöntem de Windows 10 setup dosyası ile kuruluma geçmeye çalıştım bilgisayar kuruluma geçmek için yeniden başlatıyor kendini biliyorsunuz ve yine aynı sorun Windows 10 logosunda bekliyoruz, kuruluma bir türlü geçemedik.

Ben bu lanet olası bilgisayarı Windows 10 ile nasıl tanıştırabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba Error Scan hala devam ediyor.
  • Farklı bir flash bellek ile deneyin.
  • Farklı bir HDD veya SSD ile deneyin.
  • Cihazın içini açarak kablosuz ağ modülünü çıkartın deneyin.
Biraz saçma gelebilir fakat, internette biraz araştırma yaptım galiba modelde bulunan kablosuz ağ modülü problem çıkartıyor olabilir, niye diyeceksiniz bilmiyorum, birkaç yabancı forumda kablosuz ağ modülünün yerinden çıkarılması sonucu kurulumun devam ettiği ile ilgili yazılar okudum.

Eğer kablosuz ağ modülü çıkartıldığı zaman kurulum takılmayıp devam eder ve kurulum sorunsuz tamamlanırsa aklınızda şu şekilde bir soru işareti belirecek, "Windows 10'da kablosuzu kullanamayacak mıyım?" bunu da bilmiyorum :(

Galiba Error Scan hala devam ediyor.
  • Farklı bir flash bellek ile deneyin.
  • Farklı bir HDD veya SSD ile deneyin.
  • Cihazın içini açarak kablosuz ağ modülünü çıkartın deneyin.
Biraz saçma gelebilir fakat, internette biraz araştırma yaptım galiba modelde bulunan kablosuz ağ modülü problem çıkartıyor olabilir, niye diyeceksiniz bilmiyorum, birkaç yabancı forumda kablosuz ağ modülünün yerinden çıkarılması sonucu kurulumun devam ettiği ile ilgili yazılar okudum.

Eğer kablosuz ağ modülü çıkartıldığı zaman kurulum takılmayıp devam eder ve kurulum sorunsuz tamamlanırsa aklınızda şu şekilde bir soru işareti belirecek, "Windows 10'da kablosuzu kullanamayacak mıyım?" bunu da bilmiyorum :(
Son çare olarak bunu deneyeceğim, bu yöntem işe yararsa kablosuz ağ her türlü tekrar kurarım. Masaüstü PC de denedim format USB sinde sorun yok çok saçma bir şekilde takılıp kaldım burada.

Birçok araştırma yaptım buna benzer bir sorun göremedim hiç yabancı forumlarda birkaç öneri gördüm onlarında genelde bad sector kaynaklı HDD hiç çalışmıyor ben oyun bile açıyorum bakalım yarın neler olacak.

Peki, ama format USB'sini başka PC'de sorunsuz diye o adımı atlamayın lütfen, değiştirmekte fayda var, daha bu gün böyle bir problem çözdüm.

Peki, ama format USB'sini başka PC'de sorunsuz diye o adımı atlamayın lütfen, değiştirmekte fayda var, daha bu gün böyle bir problem çözdüm.

Peki deneyeceğim hatta garanti olsun diye 2 farklı USB ile tekrar deneyeceğim akşam, UEFI desteği olsa belki o şekilde çözebilirdik.

@MayCrasH yok hocam 4 tane format USB'si her yuvaya ayrı ayrı takıp denemem, Wi-Fi soketini çıkarıp denemem hiçbir işe yaramadı. Var mı başka önerin yoksa bu bilgisayarı gözden çıkaralım mı? Bir öğrenci kardeşimize hediye edecektim böyle de versem işini görmez bilgisayar yavaşlıktan ölüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı