Samsung S20 format nasıl atılır?

m3t0

Hectopat
Daha fazla  
Samsung S20 model telefonumu sıfırlamak istiyorum. Yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum ve depolamanın 90GB'ını doldurdum. Elle silmek yerine direkt sıfırlamak istiyorum. Bu konuda çok az bilgim var. Daha önceden iPhone kullanıyordum ve sanırım iPhone sıfırlamaktan çok daha zor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle ayarlar - hesaplar kısmından Google ve Samsung hesabınızı cihazdan kaldırın. Ekran kilidinizi cihazdan kaldırın. Bunları yapmazsanız sıfırlama işlemi sonrası bu bilgileri isteyecektir. Bazen bildiğinizi sandığınız mail adresi olmayabiliyor çünkü daha öncesinde belki de başka mail ile cihaza kurulum yaptınız.

Bunlar tamam ise ayarlar - telefon hakkında - sıfırla kısmından fabrika ayarlarına sıfırla seçeneği ile telefona format atabilirsiniz.

Android'de direk ayarlardan format atabilirsiniz. Ayrıca yukarıda belirtilen hesaplarınızı kaldırma işlemi her hesabınızın şifresini biliyorsanız sıkıntı çıkartmıyor.

Format öncesi verilerinizi yedeklemenizi öneririm öncelikle.
Format işlemi Android cihazlar da yapılması kolay bir işlemdir.
Ayarlardan fabrika ayarlarına dön seçeneğinden format işlemi yapabilirsiniz.

Yedeklerimi vesaire dün almıştım. Çoğu verimi Google Drive'a kayıt ettim.
Öncelikle ayarlar - hesaplar kısmından Google ve Samsung hesabınızı cihazdan kaldırın. Ekran kilidinizi cihazdan kaldırın. Bunları yapmazsanız sıfırlama işlemi sonrası bu bilgileri isteyecektir. Bazen bildiğinizi sandığınız mail adresi olmayabiliyor çünkü daha öncesinde belki de başka mail ile cihaza kurulum yaptınız.

Bunlar tamam ise ayarlar - telefon hakkında - sıfırla kısmından fabrika ayarlarına sıfırla seçeneği ile telefona format atabilirsiniz.

Cihazdan hesaplarımı kaldırırsam verilerimi silmez mi?

Yedeklerimi vesaire dün almıştım. Çoğu verimi Google Drive'a kayıt ettim.

Cihazdan hesaplarımı kaldırırsam verilerimi silmez mi?
Hayır silinmez.

Hesaplarımı kaldırmayı çok istemiyorum. Çok gerekli değilse kaldırmayacağım.

Hesaplarımı kaldırmayı çok istemiyorum. Çok gerekli değilse kaldırmayacağım.

Samsung'da çalışıyorum. Kaldırıp kaldırmamak sizin tercihiniz. Ben önerimi yaptım. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı