Samsung S20FE alınır mı?

Muhammet Soysal

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni bir telefon almayı planlıyorum. Son 2 gündür S20FE ile alakalı çok araştırmalar yaptım ancak bir kişinin söylediğini diğeri tutmuyor. Öncelikle PUBG gibi ağır oyunlar oynamıyorum. Oynadığım sadece bir oyun var o da Clash Royale. Kamera ile ilgilenmiyorum. Sosyal medya olarak YouTube ve Technopat'ı kullanıyorum. En önemlisi telefon bana günlük en az 6 saat lazım oluyor. Clash Royale günlük 4 saat civarı oynuyorum. Telefon kullanım amaçlarımı yazdım. Şimdi sorularımı soruyorum.

1- günlük 6 saat şarjı bitmeden dayanır mı? (4 saat Clash royaledeyim)

2- Clash Royale gibi bir oyunda kasma donma problemi olur mu?

3- ısınma sorunu nasıl? Yani bazıları çok demişki, 30 dakika da ısınıyor ve ısınınca görüntülü arama bile yapılmıyor telefon kendini kapatıyor. Arkadaşlar en önemli soru bu. Gerçekten söyledikleri gibi abartılı şekilde ısınıyor mu? İsınınca donma kasma gibi problemleri oluyor mu?

4- güncellemeyi önemsemiyorum. 3 yıl kasmadan donmadan düzgün bir sekilde çalışır mı?

5- parlaklık çok iyi değil diyorlar. Anlayamadım yani parlaklığımı çok düşük? Parlaklık hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

6- galiba bu telefonun 2 işlemci modeli varmış. Biri snapradon diğerini de bilmiyorum. Hangisini almam uygun olur?

Sorularim bu kadar. Cevaplarsanız çok mutlu olurum çünkü soruların cevabına çok ihtiyacım var. Herkese iyi geceler dilerim.

Alınır. O fiyat skalasında rekabete kapalı şekilde iyi bir cihaz.
6- galiba bu telefonun 2 işlemci modeli varmış. Biri snapradon diğerini de bilmiyorum. Hangisini almam uygun olur?
Exynos 990'ın 10 wattda verdiği performansı SD 865 5,5 wattda veriyor, absürt farkla 865 önde. Zaten Exynos varyantını satan 1 yer var ve o da SD varyantından 3K daha pahalıya satılıyor.

5- parlaklık çok iyi değil diyorlar. Anlayamadım yani parlaklığımı çok düşük? Parlaklık hakkında da bilgi verirseniz
Doğrudur, düşük fakat panel gayet iyi. Güneş altında çok nadiren rahatsız edebilir parlaklık.

4- güncellemeyi önemsemiyorum. 3 yıl kasmadan donmadan düzgün bir sekilde çalışır mı?
Evet. 5-6 yıl sorunsuz çalışır.

Muhtemelen dayanır, Clash Royale çok güç tüketen bir oyun değil. Kasma donma problemi de kesinlikle olmaz, SD 662 bile rahatlıkla oynatır.

1- Günlük 6 saat şarjı bitmeden dayanır mı? (4 saat Clash Royale'deyim)
Dayanır.
Imkani yok.
3- Isınma sorunu nasıl? Yani bazıları çok demişki, 30 dakika da ısınıyor ve ısınınca görüntülü arama bile yapılmıyor telefon kendini kapatıyor. Arkadaşlar en önemli soru bu. Gerçekten söyledikleri gibi abartılı şekilde ısınıyor mu? Isınınca donma kasma gibi problemleri oluyor mu?
Hayır, ısınma sorunu yok.
4- Güncellemeyi önemsemiyorum. 3 yıl kasmadan donmadan düzgün bir sekilde çalışır mı?
Kesinlikle.
5- Parlaklık çok iyi değil diyorlar. Anlayamadım yani parlaklığımı çok düşük? Parlaklık hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
Güneş altında üzebilir.
6- Galiba bu telefonun 2 işlemci modeli varmış. Biri snapradon diğerini de bilmiyorum. Hangisini almam uygun olur?
Ülkede sadece Snapdragon varyanti var ve basarili olan da odur.

Merhaba. Yeni bir telefon almayı planlıyorum. Son 2 gündür S20FE ile alakalı çok araştırmalar yaptım ancak bir kişinin söylediğini diğeri tutmuyor. Öncelikle PUBG gibi ağır oyunlar oynamıyorum. Oynadığım sadece bir oyun var o da Clash Royale. Kamera ile ilgilenmiyorum. Sosyal medya olarak YouTube ve Technopat'ı kullanıyorum. En önemlisi telefon bana günlük en az 6 saat lazım oluyor. Clash Royale günlük 4 saat civarı oynuyorum. Telefon kullanım amaçlarımı yazdım. Şimdi sorularımı soruyorum.

3- ısınma sorunu nasıl? Yani bazıları çok demişki, 30 dakika da ısınıyor ve ısınınca görüntülü arama bile yapılmıyor telefon kendini kapatıyor. Arkadaşlar en önemli soru bu. Gerçekten söyledikleri gibi abartılı şekilde ısınıyor mu? İsınınca donma kasma gibi problemleri oluyor mu?

5- parlaklık çok iyi değil diyorlar. Anlayamadım yani parlaklığımı çok düşük? Parlaklık hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

Sorularim bu kadar. Cevaplarsanız çok mutlu olurum çünkü soruların cevabına çok ihtiyacım var. Herkese iyi geceler dilerim.
1- Dayanmaz. İçinden çıkan 15w ile 1 saat 40 dakikada anca doldurursun pili. Orijinal 25w şarj aleti için 600TL ekstra bütçe ayırman gerek.

2- 3-4 saat oyunda kasma donma problemi olur.

3- İçinde bir dahili likit soğutma sistemi veya vapor-chamber soğutma özelliği bulunmadığından oyun oynarken çok sayıda throttle ve FPS düşüşü ile karşılaşırsın. Bu da ısınma sorunundan kaynaklanıyor. Isındığı parlaklığı kısıyor.

4- Güncelleme desteği bitti. 1-2 yıl dayanabilir de 3 yıldan emin değilim.

5- Parlaklık düşük, güneş altında ekran görülmüyor ve ekran kalitesi cidden kötü. Renkler doğru değil, soluk, cansız, renksiz görünüyor.

6- İkisini de almanı önermem.

* Ayrıca uzun saatler oyun oynayan biri olduğun için Poco F4 öneririm. Başka cihaza bakmanı önermiyorum. Yine de senin bileceğin iş tabi ama ben olsam Poco F4 alırdım.

* Son olarak karar vermeden önce bu iki videoyu izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
2- 3-4 saat oyunda kasma donma problemi olur.
Clash Royale’de S22’de bile olmaz. Low-End cihazların rahatlıkla açabildiği, hafif bir oyun. A77 core kapalıyken oynatır.
4- Güncelleme desteği bitti. 1-2 yıl dayanabilir de 3 yıldan emin değilim.
iOS değil bu, Android. Uygulama desteğinin 1-2 yılda kesilecek hali yok. En kötü senaryoda 4 yıl götürür bu cihaz.

5- Parlaklık düşük, güneş altında ekran görülmüyor ve ekran kalitesi cidden kötü. Renkler doğru değil, soluk, cansız, renksiz görünüyor.]
Panel, akabinde çıkan S21 FE’nin panelinden daha kötü, siyah renkleri bile farklı ancak o fiyat bandında satılan A34 modelinden daha iyi. F4’ün paneli de daha iyi fakat bu çokta hissettirmez, “ekran kalitesi cidden kötü” cümlesi doğru değil kısacası. Bunu diyebilmek için eski BOE’den tedarik etme panelli S20 FE kullanmanız lazım ve bu da mümkün değil çünkü Samsung bütün panellerini kendisi üretiyor. Bütün renklere etki edem grey scele değeri S20 FE’de gayet normal bir durumda, ne F4 kadar iyi ne de sizin bastıra bastıra söylediğiniz kadar kötü.

Hocam ben de yeni aldım, açıkcası fiyatına göre güzel bir telefon, benim için açık ekran süresi ise 120 hz normal kullanımda yaklaşık 6 saati buluyor ki çok iyi değil, çünkü telefon yepyeni, zamanla bu batarya kötüleşecek. Isınma konusunda ben telefonda Clash Royale'den çok daha ağır oyunlar oynadım (örneğin Nintendo Switch emülatöründe 120fps Hollow Knight, 20fps civarlarında Breath of The Wild) ve cihazda öyle çok ahım şahım bir ısınma yok, özellikle kılıf kullanacağınız için elde vs. çok az hissedersiniz. Parlaklık konusuda eğer öğlen 12'de tamamen görülebilecek bir ekran aramıyorsanız yeterli.

Güncelleme konusunda ise keşkeler başlıyor, çünkü cihaz 1 yıl daha güvenlik güncelleştirmesi alıp ömrünü tamamlayacak. Evet cihaz elbette 1 yıl sonra tamamen çöp olmayacak, iyi bakılırsa 3 yıl daha çok kasma donma olmadan gider.

Şahsi kanaatimce daha yeni bir telefon alın bütçeniz el veriyorsa. Piyasayı takip etmiyorum artık ama Poco F4, Realme GT3 gibi telefonlar daha uzun süre batarya sağlar.

Bende düşünüyorum bu cihazı tam konusuna denk geldim kamerası iyi olsun öyle yüksek oyunlarda gözüm yok telefon oyunları sarmıyor bana uzun yıllar da dayanacak telefon arıyordum alınır sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı