Samsung S23 FE vs POCO X6 Pro

S23FE günlük için ideal. Oyunlarda da baş ağrıtmaz fakat X6 Pro kadar iyi değil.

Yazılım için ise kesinlikle S23FE. Xiaomi ve alt-yan markaları (Redmi,POCO) dünden bugüne hiçbir zaman düzgünce yazılım desteği verememiştir.

Ben olsam hem ekosistem de var S23FE alırdım. Ha, derseniz ki ekosistem umurumda değil sadece oyun istiyorum X6 Pro sizin için uygundur.

Hocam , MIUI'ı 6 ay kullandım. Performansı olan bir cihazda sırf yazılımdan performans veremiyordu , çok ağırdı. HyperOS ile düzelecek diye sevinmiştim fakat HyperOS'da beklediğimi vermedi.
Hyper os biraz makyaj gibi açıkçası, android tarafında en sevdiğim arayüz Samsung cihazlardaki One UI arayüzü.

Hyper os biraz makyaj gibi açıkçası, android tarafında en sevdiğim arayüz Samsung cihazlardaki arayüz.
Aynen öyle düşünüyorum bende hocam. OneUI'da çok hoşuma gidiyor. Sadeliği , akıcılığı benim için yeterli.

Çok daha üstün dediğin konu nedir acaba belirtir misin? Öyle üstü kapalı daha üstün deyip geçiyorsun. Telefon için önemli ne varsa yazdım oraya.

Yazılım S23 FE.
Marka Samsung S23 FE.
İşlemci POCO X6 Pro.
Hızlı şarj X6 Pro.
Kamera S23 FE.
Malzeme kalitesi ve hissiyat S23 FE.
Güncelleme desteği S23 FE.
Diğer amiral gemisi özellikler S23 FE

Başka mühim fark göremiyorum

Ekran,tasarım gibi göreceli yönlere girmedim.

X6 pro kamera sensöründen dolayı neredeyse giriş seviyesi kameraya sahip, s23Fe ise neredeyse amiral gemisi sınıfı kameraya sahip. Aralarındaki kamera farkı az ışıklı ortamlarda çok fark ediyor.
S23Fe yanlış hatırlamıyorsam Pubg yi 90fps de oynatıyor. Aslında bu da yeterli seviyede.
İkisinin de batarya performansı birbirine yakın sayılacak düzeyde.
En olsaydım kamera da kıstaslarımdan biri olsa kesinlikle S23Fe düşünürdüm.

Hem kamera, hem performans hem de bataryası uzun gitsin diyorsanız amiral gemisi sınıfına yöneleceksiniz. Orta segmente kaydığınızda isteklerden fedakarlık yapılacak ne yazıkki.

Çok daha üstün dediğin konu nedir acaba belirtir misin? Öyle üstü kapalı daha üstün deyip geçiyorsun. Telefon için önemli ne varsa yazdım oraya.
Samsung cihazlarına daha iyi bir teknik detay sağlıyor. Yazılım olarak falan daha iyi. Diğer konularda da birbirine biraz yakınlar. HyperOS sadece arayüz değişimi gibi bir şey olmuş.

Kamera zaten sözünü açmaya gerek yok.

Hocam peki S23 FE PUBG gibi oyunları 3 saat vs. götürür mü? O da önemli bir detay. Öyle 10 saat oyun oynamıyorum telefonda genellikle bilgisayar başındayım.

Hocam peki S23 FE PUBG gibi oyunları 3 saat vs. götürür mü? O da önemli bir detay. Öyle 10 saat oyun oynamıyorum telefonda genellikle bilgisayar başındayım.
Götürür hocam. Üzmez yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı