Samsung S23 Ultra unutulan ekran kilidi nasıl kaldırılır?

bahattinşen

Centipat
Daha fazla  
2 gün önce Samsung S23 telefon aldım telefonu arkadaşıma kur dedim. Ekrana şifre koymuş şifreyi bilmiyoruz nasıl açabilirim bu telefonun ekran kilidini ya da nasıl reset atabilirim? Telefonu kapatamıyorum.

2 gün önce Samsung S23 telefon aldım telefonu arkadaşıma kur dedim. Ekrana şifre koymuş şifreyi bilmiyoruz nasıl açabilirim bu telefonun ekran kilidini ya da nasıl reset atabilirim? Telefonu kapatamıyorum.

Fatura ile servise gitmeniz yeterli. Ve ya Gmail hesabından halledebilirsiniz.

Hard reset yapabilirsin. Önce telefonun güç tuşuna 15 saniye falan basılı tut kapat.
  • Ses açma, ana ekran ve güç” tuşlarına aynı anda basmaktır. Ancak bu sıralamadaki tuşlar markaya ve cihaza göre değişiklik göstermektedir. Ardından karşınıza cihazın logosu belirecektir.
  • Ardından cihazın menüsü açılacaktır. Bu menüde ses açma tuşuna basarak ‘wipe data/ factory reset’ seçeneği üzerine gelin. Daha sonra güç tuşuna basın.
  • Sonrasında ise ‘yes delete all user data’ seçeneğini güç tuşuna basarak onaylayın. Telefonunuz verileri silmeye başladığında sizi bilgilendirecektir.
  • İşlem bittiğinde Recovery menüsü üzerinden ‘reboot system now’ seçeneğini işaretleyin. Ardından güç tuşuna basarak işlemi onaylayın. Sonrasında cihazın yeniden başlamasını bekleyin.

Telefonda mail adresi varsa halledersin, Samsung hesabı açtıysanız halledersiniz. Ya da faturayla yetkili servise git. Hard resette atabilirsin

Hard reset yapabilirsin. Önce telefonun güç tuşuna 15 saniye falan basılı tut kapat.
  • Ses açma, ana ekran ve güç” tuşlarına aynı anda basmaktır. Ancak bu sıralamadaki tuşlar markaya ve cihaza göre değişiklik göstermektedir. Ardından karşınıza cihazın logosu belirecektir.
  • Ardından cihazın menüsü açılacaktır. Bu menüde ses açma tuşuna basarak ‘wipe data/ factory reset’ seçeneği üzerine gelin. Daha sonra güç tuşuna basın.
  • Sonrasında ise ‘yes delete all user data’ seçeneğini güç tuşuna basarak onaylayın. Telefonunuz verileri silmeye başladığında sizi bilgilendirecektir.
  • İşlem bittiğinde Recovery menüsü üzerinden ‘reboot system now’ seçeneğini işaretleyin. Ardından güç tuşuna basarak işlemi onaylayın. Sonrasında cihazın yeniden başlamasını bekleyin.
Bu işe yarayan bir yöntem. Bir yöntem de kurulumu yapan arkadaşınıza da bir reset atma olabilir. Şifreyi nasıl unutmuş olabilir şaşırıyorum 😅

• Ardından cihazın menüsü açılacaktır. Bu menüde ses açma tuşuna basarak ‘wipe data/ factory reset' seçeneği üzerine gelin. Daha sonra güç tuşuna basın.
  • Sonrasında ise ‘yes delete all user data' seçeneğini güç tuşuna basarak onaylayın. Telefonunuz verileri silmeye başladığında sizi bilgilendirecektir.
  • İşlem bittiğinde recovery menüsü üzerinden ‘reboot System now' seçeneğini işaretleyin. Ardından güç tuşuna basarak işlemi onaylayın. Sonrasında cihazın yeniden başlamasını bekleyin.

Kapanmıyor işte hocam cihaz direk kendini yeniden başlatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı