Samsung S7 Edge SM-G935F "Custom binary(recovery) blocked by FRP lock" hatası

yunusemreakman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Öncelikle telefonumu başlıkta gördüğünüz üzere S7 Edge SM-G935F modeli.
Telefonla takılıyordum şarjım bitti ve şarja taktım. Telefonu açmak istediğimde

maxresdefault.jpg

Tam Samsung logo kısmında bu yazı karşıladı. Daha sonra okudum araştırdım. Stock Firmware ile çözülebilecek bir durum olduğunu öğrendim.
SamMobile'dan stock Firmware indirip kurdum. Bu sefer no command ekranı beni karşıladı.

hqdefault.jpg

Recovery moduna girmeye çalıştığımda veya normal bir şekilde telefonu boot etmeye çalıştığımda no command yazısı çıkıyordu. Download moduna girip TWRP-3.4.0-0-Hero2LTE. İmg Recovery'sini flashlamak istedim. İşlem tamamlanmadı, hata aldım ve download işlemi burada takıldı.

download.jpg

Şunlar yazıyordu;

Current Binary: Samsung Official
System Status: Custom
FRP Lock: ON
Secure Download: Enable
Warranty Void: 1(0x0500)
AP SWREV: B: 8 K: 6 S: 7
Custom Binary(RECOVERY) Blocked By FRP Lock

Edit : Odin görüntüsünü eklemeyi unutmuşum.

Odin çıktısı şu şekilde :

odin.jpg

Ve sonuç olarak problemimi anladığınızı umuyorum. Sırayla 3 adet Custom ROM yüklesem de bunu düzeltemedim. Desteğinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Odin çıktılarını buraya yazar mısın? Bu arada telefonu gerektiğinde Ses Kısma+Home+Güç tuşlarına aynı anda 7 saniye basarak telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonda daha önce Root ve Custom Rom kurulumu oldu mu?

Bu durumdayken yapamaz.
Konuyu güncelledim. Odin görüntüsü mevcut orada.

2. sorum: Daha önce Root ve Custom ROM denemesi oldu mu? Bir de tek SIM Kartlı değil mi? Android versiyonu nedir?
Öncelikle telefon tek sim kartlı ve android versiyon 8.
2017 de root atmış ve kullanmıştım. 5 ay sonra sıkılıp stock firmware atıp, başka hiçbir şey yapmadan stock olabiliyordu cihaz. 2018 de tekrar root attım kullandım . 1 yıl sonra 2019' da root maceramı yine sonlandırmak istedim. En güncel stock rom indirip kurulum yaptığım zaman telefonun açılmadığını fark ettim . Şu meşhur no command ekranında kalıyordu. Sonra mecburi olarak twrp recovery kurup, telefonumun sd cardına magisk.zip yükleyip twrp recovery den flashlayınca no command sorununu halledip normal şekilde açılıyordu. Telefon root checker den geçemediği yani rootsuz olduğu halde "samsung health , samsung pay" açılmıyor hata veriyordu. Update alamıyordum. Yani unofficial olmaya mahkum olmuştu cihaz. Bu şekilde 2 yıl devirdim ve dün geliştirici seçeneklerinde ayarları incelerken internetten araştırdığıma göre oem kilidini kapatmış olmam gerekir ki, telefonu aç kapat yaptığımda 1. fotoğraftaki gibi kaldı cihaz.

Genel olarak durumu böyle. Oem kilidini kapatmamış olsaydım unofficial şekilde devam edecektim ama bunun böyle şeylere sebep olacağını tabiki bilmiyordum.

Öncelikle size en uygun Stock ROM'u indirin sonra onu telefona odinle yükleyin. Olmazsa 7-zip ile ROM'un için açın ve Recovery ve Boot bölümü alın sonra Recovery ve Boot bölümünü yine 7-zip kullanarak .tar dosyasına çevirip odinle yüklemeye çalışın.

XDA forumlarında bu Stock ROM'u kullanmak sorunu çözüyormuş:

AP_G935FXXU2EREM_CL13438344_QB18291953_REV00_user_low_ship_meta.tar
BL_G935FXXU2EREM_CL13438344_QB18291953_REV00_user_low_ship.tar
CP_G935FXXU2ERD6_CP9567704_CL13438344_QB17934979_REV00_user_low_ship.tar
CSC_OJV_G935FOJV2ERE8_CL13439324_QB18100674_REV00_user_low_ship.tar

Öncelikle size en uygun Stock ROM'u indirin sonra onu telefona odinle yükleyin. Olmazsa 7-zip ile ROM'un için açın ve Recovery ve Boot bölümü alın sonra Recovery ve Boot bölümünü yine 7-zip kullanarak .tar dosyasına çevirip odinle yüklemeye çalışın.

XDA forumlarında bu Stock ROM'u kullanmak sorunu çözüyormuş:

AP_G935FXXU2EREM_CL13438344_QB18291953_REV00_user_low_ship_meta.tar
BL_G935FXXU2EREM_CL13438344_QB18291953_REV00_user_low_ship.tar
CP_G935FXXU2ERD6_CP9567704_CL13438344_QB17934979_REV00_user_low_ship.tar
CSC_OJV_G935FOJV2ERE8_CL13439324_QB18100674_REV00_user_low_ship.tar
Malesef hepsini denedim. Stock ROM'u kuruyorum ama no command da kalıyor bu sefer. z3x box denen cihazla düzeltiliyor diye okudum. Eğer bu cihaza sahip olanlar varsa Ankara civarında bana ulaşabilir.

Stock ROM'u anlatığım gibi parçaladın mı? Cevabın hayırsa dediğim gibi yap.

İngilizcen varsa kendin düzeltmelisin. XDA forumlarına bak orada bazı çözümler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı