Samsung S8 WiFi Kendi Kendine Kapanması

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Samsung S8 cihazım Android 8 güncellemesi geldiğinden beri ekran kitli olduğu zaman içerisinde Wi-Fi kapanıyor. Ekranı açtıktan sonra 1 ile 2 saniye arasında geliyor. Bazen hiç gelmiyor ve elimle Wi-Fi sekmesini açıp modem adına tıklamak oluyor bağlanmak için.
Wi-Fi güç tasarrufu modu kapalı.
Uykudayken Wi-Fi açık tut modu her zaman olarak etkin.
Always on display açık ve kapalı olarak denedim.
Güncellemeye geçiş sonrası her gelen güncelleme sonrası sıfırlama yapıyorum.
Her gün cihazı kapatıp 1 dakika sonra geri açıyorum.
Wi-Fi 5 GHz olarak bağlı.
Wi-Fi 2.4 GHz üzerinde aynı sorun mevcut.
Ancak mobil veri üzerinde hiçbir sorun yok.

Kullandığım modem ASUS DSL-AC55U.

Bu durumu yaşayanlar varsa yorumlarını bekliyorum.
Yarın servise götürmeyi düşüyorum artık. İnternet üzerinden iletişim sağlayanlar ulaşamıyor ve sürekli tepki görmeye başladım. Bu durum beni artık rahatsız ediyor bu sebepten kaynaklı.
Servis mahallemde bulunuyor. Son çare servis işlemi olacaksa durumu sizlere konu üzerinde sürecini anlatacağım.

Son düzenleme:
Farklı modemle deneyin eğer olmazsa servise vermek doğru olacaktır.
Ama sorun yazılımsal da olabilir eğer öyleyse eski Android sürümünü denemek gerekebilir.

Misafirliğe gittiğim zamanlarda gittiğim yerde Wi-Fi varsa bağlanıyorum genel olarak aynı durum oluyor.
Konu içinde belirttim Android 8 geçişi sonrası gelen bir sorun.
Servise götürücem açılmasını bekliyorum şuan.
Misafirliğe gittiğim zamanlarda gittiğim yerde Wi-Fi varsa bağlanıyorum genel olarak aynı durum oluyor.
Konu içinde belirttim Android 8 geçişi sonrası gelen bir sorun.
Servise götürücem açılmasını bekliyorum şuan.

Servise götürdüm ve yazılımı baştan yüklediler.
Wi-Fi 2.4 GHz üzerinde sorun yok şuan.
Wi-Fi 5GHz üzerinde sorun devam ediyor. Modemden alakalı olduğunu düşünmüyor değilim ancak ayarlar üzerinde sorun olduğunu düşünmüyorum.
Wi-Fi 5 GHz kullanımında modem ile telefon arasındaki ayarda bir uyumsuzluk olabilir çözmeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı