Samsung S9+ "Şarj Olmuyor" Gösteriyor

Angela Berker

Yoctopat
Samsung S9+ telefonumu otobüste prize taktıktan sonra şarjım saniyeler içinde 21-20-19-18 diye azalmaya başladı. Panikle şarjdan çıkardım ve muavine sordum "Prizler Çalışıyor Mu?". Şoförün yanına gitti geldi ve şimdi çalışıyor dedi. Tekrar prize taktım aynı şey oldu ve eve gelince tekrar şarja taktım. Telefonum şarj olduğunu göstermiyordu. 15 dakika sonra baktım şarjı 100 gözüküyordu. Çıkardım kullanmaya başladım ve kısa süre içinde tükendi. Tam şarj olmadığını düşündüm ve 2 saat boyunca şarja bıraktım. (0-100 şarj süresi 1 saat 40 dakika). Ardından şarjı 96 gözüküyordu. Evden çıktım ve tekrar şarja baktım şarjı 60 olmuştu. 2 saat sonra da 15'e düştü. Akşama kadar şarjı umursamadan kullandım ve gün boyu beni idare etti (kapasitesi aynı yani 1 günümü çıkartıyor). O günden sonra ne zaman şarja taksam direk doluyor ama telefon şarj oluyor göstermiyor. Şarj miktarı rastgele düşüyor çıkıyor ama kapasitesi aynı. Sorun ne olabilir? Yazılımsal mı donanımsal mı? Batarya değiştirsem düzelir mi?

Not: Telefonu PC'ye taktım ve bilgisayardan "Bilinmeyen USB Aygıtının, bağlantı noktasının sağladığından daha fazla güç gerektiriyor." hatası aldım.
Not: Farklı kablo adaptör ile de denedim, aynı sonucu aldım.

Geri
Yukarı