Samsung Şarj Cihazı Şarj Etmiyor

aybrktrhn

Kilopat
Makaleler
2
Yaklaşık iki yıldır kullandığımız şarj cihazını bugün Galaxy S5 telefonuma taktım ancak takar takmaz şarj bildirimi yandı ve hemen ardından güç kesildi. Aynı şarj cihazını Galaxy J5 ile de denedik ve yaklaşık bir saatte %11 olan şarj %3'e düştü. Evde iki adet şarj cihazı mevcut, o yüzden diğer sıkıntısız çalışan şarj aletinin kablosu ile bozuk olduğunu düşündüğüm adaptörü denedim iki cihazda da, şarj etti. Sorunsuz adaptör ve sıkıntılı kablo ile de test ettim, yine şarj etti her iki cihazı da. Sorun ne olabilir? Şu anda J5 sorunlu adaptöre takılı ve şarjı %8. Ayrıca şarj aletini alırken orijinal denilerek aldık ve bugüne kadar sorun çıkarmadı. Sadece J5'te cihaz yavaş şarj oluyor bildirimi oluyordu.

Sorun S5 telefonunuzun şarj soketinde. Servise gönderebilirsiniz.
Cihazımın şarj soketinde problem olmuş olsaydı hiç şarj almazdı ve custom ROM kuramazdım diye düşünüyorum. Ayrıca cihaz ilk çıktığı günlerde alındı, yani garantisi biteli 2 yıl oluyor.
Şaşırtıcı bir şekilde, kabloları tekrar cihazlar arasında takas edip eski haline getirdiğimde J5 şarj oldu.

Kabloda bir temassızlık olmuş olabilir mi? Belki ilk başta temassızlık vardı ancak sonradan denediğinizde kablo farklı bir konumdayken temassızlık gitmiş olabilir mi?

Olabilir. Ancak kullanılan kabloda hiçbir kopma veya yıpranma mevcut değil.
Sorun olan şarj cihazındaki kablo sağlamken, kendi şarj cihazımın kablosu kırık. Şu an J5'i tekrar şarj ediyoruz sonucu yazacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı