Samsung servisi yan sanayi ekran takar mi?

Slippin Jimmy

Centipat
Daha fazla  
İnternetten LCD ekran alıp telefona taktıracağım telefonun garantisi yok Samsung M31 telefon. Samsung'un servisine gidip kendi aldığım ekranı taktirabilir miyim? Taktirirsam ne kadar işçilik maaliyeti isterler muhtemelen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adı üzerinde yetkili servis, parça garantili onarım yapıyor. Orijinal olmayan parça bire bir olmaz onlarda bu yüzden mesuliyet almaz. Hatta paralel ithalat modellere bile ücretli olarak bakmıyorlar. M31 muhtemelen serviste çıtalı ekran olarak tamir görüyor yani kasa ve ekran bir. Sadece LCD zaten Samsung servisinin yapmayacaği bir onarım.

Adı üzerinde yetkili servis, parça garantili onarım yapıyor. Orijinal olmayan parça bire bir olmaz onlarda bu yüzden mesuliyet almaz. Hatta paralel ithalat modellere bile ücretli olarak bakmıyorlar. M31 muhtemelen serviste çıtalı ekran olarak tamir görüyor yani kasa ve ekran bir. Sadece LCD zaten Samsung servisinin yapmayacaği bir onarım.
Orijinal ekran yerine LCD ekran alıp taktırmak sıkıntı çıkarır mı ?

Orijinal ekran yerine LCD ekran alıp taktırmak sıkıntı çıkarır mı?

Kalitesi önemli, piyasada kalite olarak çok farklı ekranlar ve hatta revizeler var. J7 için araştırmıştık, Flex üzerinde normalden daha büyük entegre kullanıldığı ve kasada pay olmadığı için zamanla ekranın o noktasında baskı kaynaklı sorun yarattığı söylenmişti. Asla orijinalin yerini tutmaz, fakat dediğim gibi kalitesi önemli. Bu tarz durumlarda anakartı yanık ekranı sağlam cihaz bulmak daha mantıklı.
Lenovo K5 Plus ve Xperia Z3+'da yan sanayi ekran kullandım hatta kendim taktım ve memnundum, ancak kuzenim Huawei P20 Lite'da yan sanayi ekran taktırdı 2 defa ekran değiştiği halde dokunmatik sorunu bitmedi.

İnternetten LCD ekran alıp telefona taktıracağım telefonun garantisi yok Samsung M31 telefon. Samsung'un servisine gidip kendi aldığım ekranı taktirabilir miyim? Taktirirsam ne kadar işçilik maaliyeti isterler muhtemelen?
Yetkili servis hiçbir zaman yan sanayi parça takmaz.

Geri
Yukarı