Samsung Shop'tan vergisiz telefon nasıl alınır?

Berkant29

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, şu ana kadar Samsung shoptan Samsung'un eğitim indirimi ile 9499 TL'e M34 alanlara birkaç sorum var.
• Satın almadan önce yapmamız gerekenler neler? T.C nereden ekleniyor, 9499 TL'e indiren eğitim indirimi için gereken önemli noktalar, kişisel bilgilere eklenmesi gereken bir şey var mı ad, soyad, telefon numarası gibi temel şeyler dışında.
• Satın alırken dikkat etmemiz gereken şeyler neler?
• Satın aldıktan sonra sorunsuz bir şekilde faturaya IMEI ve T.C. kimlik no eklenmiş oluyor mu?
• Sanırım ikinci IMEI elle kendimiz girecekmişiz basvuru kısmında, yine de faturada olması gerekir mi?
• Satıcının vergi kimlik numarası veya T.C. kimlik numarasi gerecek bunu nasıl halledeceğiz?
Teşekkürler şimdiden :)

Arkadaşlar merhaba, şu ana kadar Samsung shoptan Samsung'un eğitim indirimi ile 9499 TL'e M34 alanlara birkaç sorum var.
• Satın almadan önce yapmamız gerekenler neler? T.C nereden ekleniyor, 9499 TL'e indiren eğitim indirimi için gereken önemli noktalar, kişisel bilgilere eklenmesi gereken bir şey var mı ad, soyad, telefon numarası gibi temel şeyler dışında.
• Satın alırken dikkat etmemiz gereken şeyler neler?
• Satın aldıktan sonra sorunsuz bir şekilde faturaya IMEI ve T.C. Kimlik no eklenmiş oluyor mu?
• Sanırım ikinci IMEI elle kendimiz girecekmişiz basvuru kısmında, yine de faturada olması gerekir mi?
• Satıcının vergi kimlik numarası veya T.C. Kimlik numarasi gerecek bunu nasıl halledeceğiz?
Teşekkürler şimdiden :)

Hocam, Samsung size vermiyor parayı, siz alacaksınız https://gsbbiz.gsb.gov.tr/ buradan başvuru yapıp, o telefonun vergi oranını size aide edecekler.

Samsung shoptan 9499TL'ye M34 aldım. Faturada 1. IMEI, kendi T.C. Kimlik numaram ve satıcının vergi kimlik numarası da yazılı. Hattı üzerime alıp gsbbizden başvuru yaptım.
Samsung'un kendi yaptığı öğrenci indirimi için zaten sizden öğrenci belgenizdeki barkod numarasını istiyor ekstra bir şeye gerek yok. Adrese eklerken istediği T.C. No yerinede T.C.nizi yazın.

Sanırım ikinci IMEI elle kendimiz girecekmişiz basvuru kısmında, yine de faturada olması gerekir mi?

Bu konuda kimsenin net bir bilgisi yok, Gsb'nin bile :)

Son düzenleme:
Hocam, Samsung size vermiyor parayı, siz alacaksınız https://gsbbiz.gsb.gov.tr/ buradan başvuru yapıp, o telefonun vergi oranını size aide edecekler.

Hocam bunu biliyoruz herhalde, herhangi bir cümlede parayı Samsung'tan alacağım şeklinde bir ifade beyan etmemişim zaten. Başlıktan bahsediyorsanız, moderatör değiştirmiş.

Samsung shoptan 9499TL'ye M34 aldım. Faturada 1. IMEI, kendi T.C. Kimlik numaram ve satıcının vergi kimlik numarası da yazılı. Hattı üzerime alıp gsbbizden başvuru yaptım.
Samsung'un kendi yaptığı öğrenci indirimi için zaten sizden öğrenci belgenizdeki barkod numarasını istiyor ekstra bir şeye gerek yok. Adrese eklerken istediği T.C. No yerinede T.C.nizi yazın.

Bu konuda kimsenin net bir bilgisi yok, Gsb'nin bile :)

Hocam öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bir arkadaş, T.C. kimlik No'yu belirtmeden direkt rakamları yazdığını söylemiş sizde durum nasıl, sorun olur mu acaba?
İkinci sorum da IMEI numarasını, seri no:xxxxxxx şeklinde yazmışlar yine o arkadaşa sizde durum nasıl, sorun olur mu IMEI yerine seri no yazması.
Hocam bir de 9499 tl nasıl yazıyor indirimi karıştırmışlar mı faturaya?

Hocam öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bir arkadaş, T.C. Kimlik No'yu belirtmeden direkt rakamları yazdığını söylemiş sizde durum nasıl, sorun olur mu acaba?
İkinci sorum da IMEI numarasını, seri no: Xxxxxxx şeklinde yazmışlar yine o arkadaşa sizde durum nasıl, sorun olur mu IMEI yerine seri no yazması.
Hocam bir de 9499 TL nasıl yazıyor indirimi karıştırmışlar mı faturaya?

Teşekkürler. Daha kullanamadım kutusuyla bakışıyoruz 😂
Evet belirtilmeden yazılmış ve seri no şeklinde yazılmasıda sorun olmaz muhtemelen çünkü elle de bilgileri giriyorsunuz.
Faturada direk 9.499TL yazıyor.

fatura.png

Teşekkürler. Daha kullanamadım kutusuyla bakışıyoruz 😂
Evet belirtilmeden yazılmış ve seri no şeklinde yazılmasıda sorun olmaz muhtemelen çünkü elle de bilgileri giriyorsunuz.
Faturada direk 9.499TL yazıyor.

Eki Görüntüle 2030413

@06 Fil Necati Hocam siz vergi indirimini almayı başardınız mı bende M34 sipariş ettim 2 IMEI kutucuğunu işaretlemeyip tek IMEI varmış gibi girsem sisteme olmaz mı?

@06 Fil Necati hocam siz vergi indirimini almayı başardınız mı bende M34 sipariş ettim 2 IMEI kutucuğunu işaretlemeyip tek IMEI varmış gibi girsem sisteme olmaz mı?

Öğrencilik durumum onaylanmış, diğer şartları kontrol ediyorlarmış, 5 gündür bu aşamaya gelebildi. Bilgim yok, denemek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı