Samsung SM-A9100 telefona SM-A910F ROM yüklenir mi?

Tekrar Merhaba bu dosyları buldum

Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_12.16.2018

SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742

Şu (Gapps new version.zip) dosyasından bir sürü çıkıyor sitelerde.
Bunun bir versiyonu var mıdır ? Hangi siteden buldunuz acaba ?

StackPath

How To Download and Install Google Apps

The Open GApps Project

Google Apps (Gapps) - Download Latest Gapps for Android [LineageOS, CyanogenMod]
Samsung Galaxy A9 Pro(SM-A9100) Oreo Kurulum Aşamaları

1. Yeni Oreo orjinal yazılımını sammobile sitesinden (Başka bir site de olabilir.) indirip telefona yükleyin.

2. Kurulumdan sonra telefona hard reset atılacak.(Home+Güç+Ses Yükseltme)

3. Hard resetin ardından sistem kurulumu tamamlandığında, ana ekranın açılmasına izin vermeyin ve indirme modunda telefonu yeniden başlatın.(Home+Güç+Ses Azaltma)

4. Sm-A9100 modeline uyumlu Twrp'yi Odin programıyla flaşlayın.

5. Flaşma tamamlanınca telefonun açılmasına izin vermeyin ve Twrp recovery modunda telefonu yeniden başlatın.

6. Twrp recovery programı içindeki yükle bölümünden Disable_Verity_ForceEncrypt_ şifreleme kaldırıcıyı yükleyin.

7. Yine twrp recovery yükle kısmından SüperSu root programını yükleyin.(Magisk kullanmayın. Mutlaka SüperSu olsun.)

8. Twrp recovery yükleden, (Gapps new version.zip) Google paketi yükleyiciyi de kurun.

9. Twrp recovery temizle bölümünden, Davik- Art önbelleğini silin ve telefonu yeniden başlatın.

10. Bu işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak yaptıysanız yeni Oreo yazılımı ve Google play store uygulaması telefona sorunsuz şekilde yüklenmiştir.

Not 1: Yazılımın atılması ve sonrasında ortaya çıkabilecek her türlü sorun için tüm sorumluluk size aittir. Bu konularda belli bir deneyimi olmayan kişiler lütfen çok dikkatli olsunlar.

Not 2: Yaklaşık 2 haftadır yeni Oreo yazılımını kullanıyorum. Gerçekten telefona her anlamda çağ atlatmış diyebilirim. Özellikle pil konusunda muazzam bir gelişme var. Eklenen yeni özellikler, kamera, hız ve batarya açısından, eski 6.0.1 Marsmallow sürümüne kıyasla çok ciddi iyileştirmeler olduğunu söyleyebilirim.

Bütün adımları uyguluyorum tek tek ama olmuyor ya ben yanlış yapıyorum bir şeyi yada indirdiğim dosyalarda sorun var uyumlu değil

Sam mobileden indirdiğim A9100 8.0 yazılımını download moda alıp odinle flaslıyorum

hemen ardından ana ekran gelmeden

hard reset atmak için

wide data / factory reset yapıyorum

yine hemen ardından ana ekran gelmeden

cihazı yine download moda alıyorum

ve XDA da bulunan aşağıdaki TWRP dosyasını

[GUIDE] How to root samsung galaxy A9pro 2016 oreo firmware

StackPath ( img dosyası olduğu için tar a çevirip flaslıyorum )

ardından yine ana ekran gelmden twrp recovery moda giriyorum ve

Zackptg5 - Android

adresinden indirdiğim Disable Verity ForceEncrypt i otg den kuruyorum ama kurarken şöyle bir hata alıyorum
11.jpg

1.jpg

How to fix Failed to mount '/data' (Invalid argument)
bu hatanın çözümü için youtube dan şu işlemi uyguluyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
devam edip
SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742 kuruyorum

yine devam edip

[STOCK][8.0][[A9100] official oreo has been released - Post #2

adresindeki gapps dosyası indirip twrp den kuruyorum

son olarakta
Wipe
Advanced Wipe
Dalvik / Art Cache

Swipe to wipe yapıp cihazı yeniden başlatıyorum
Cİhaz açılıyor. İngilizce seçip devam ediyorum wifi ayarlıyorunm. sonraki adımda Google kullanım şartlarını kabul ediyorum ( bu arama mail girmek için ekran gelmyor sadece şartları kabul ediyorum. sonra cihaz uygulama isimleri türkçe değil yabancı.full ingilizce. google için mail giriyorum play store çalışıyor. ama Super su da kurulu değil cihazda. Bir yerde bir sorun var. Dediğim gibi ya yanlış dosyaları kuruyorum yada ben bir işlem hatası yapıyorum.
Lütfen yardımcı olur rmusunuz ?
Bu sefer sorunsuz kuruldu hepsi
fakat
uygulamalar dahil herşey ingilizce (ayarlardan dil bölümüne de baktım guncellema falan yok)
hot spot çalışmıyor
uğraşalım biraz daha

Son düzenleme:

StackPath

The Open GApps Project

Google Apps (Gapps) - Download Latest Gapps for Android [LineageOS, CyanogenMod]

Bütün adımları uyguluyorum tek tek ama olmuyor ya ben yanlış yapıyorum bir şeyi yada indirdiğim dosyalarda sorun var uyumlu değil

Sam mobileden indirdiğim A9100 8.0 yazılımını download moda alıp odinle flaslıyorum

hard reset atmak için

Zackptg5 - Android

adresinden indirdiğim Disable Verity ForceEncrypt i otg den kuruyorum ama kurarken şöyle bir hata alıyorum
Eki Görüntüle 358807
Eki Görüntüle 358808

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
devam edip

yine devam edip

son olarakta
Wipe
Advanced Wipe
Dalvik / Art Cache

Cİhaz açılıyor. İngilizce seçip devam ediyorum wifi ayarlıyorunm. sonraki adımda Google kullanım şartlarını kabul ediyorum ( bu arama mail girmek için ekran gelmyor sadece şartları kabul ediyorum. sonra cihaz uygulama isimleri türkçe değil yabancı.full ingilizce. google için mail giriyorum play store çalışıyor. ama Super su da kurulu değil cihazda. Bir yerde bir sorun var. Dediğim gibi ya yanlış dosyaları kuruyorum yada ben bir işlem hatası yapıyorum.
fakat
uygulamalar dahil herşey ingilizce (ayarlardan dil bölümüne de baktım guncellema falan yok)
hot spot çalışmıyor
uğraşalım biraz daha
Settings➡️General Management➡️Languae ang input➡️Language➡️Add Language

Add Language'nin sağ üst tarafındaki üç noktadan All Langages'i seçtinde yeni diller eklenecek. Türkiye (Türkçe)'yi bulup eklediğinde, ayarlar menüsü dışındaki bütün uygulamalar Türkçe olacak.

StackPath

The Open GApps Project

hard reset atmak için

Zackptg5 - Android

Eki Görüntüle 358807
Eki Görüntüle 358808

devam edip

yine devam edip

son olarakta
Wipe
Advanced Wipe
Dalvik / Art Cache

fakat
hot spot çalışmıyor
uğraşalım biraz daha
Data b

Add Language'nin sağ üst tarafındaki üç noktadan All Langages'i seçtinde yeni diller eklenecek. Türkiye (Türkçe)'yi bulup eklediğinde, ayarlar menüsü dışındaki bütün uygulamalar Türkçe olacak.
Data bölümünü biçimlendirirsen

Twrp'yi odin programıyla kurduktan sonra (veya hard resetten sonra) telefonun açılmasına izin verirsen cihaz data bölümüne şifreleme yapar ve bu hatayı alırsın. Twrp'yi kurduktan sonra telefon açılmadan Home+Güç+Ses Yükseltme tuş kombinasyonuyla recovery moduna girmen gerekiyordu.

Data b

Data bölümünü biçimlendirirsen

Twrp'yi odin programıyla kurduktan sonra (veya hard resetten sonra) telefonun açılmasına izin verirsen cihaz data bölümüne şifreleme yapar ve bu hatayı alırsın. Twrp'yi kurduktan sonra telefon açılmadan Home+Güç+Ses Yükseltme tuş kombinasyonuyla recovery moduna girmen gerekiyordu.
Benim kullandığım root sürümü, SuperSU-V2.82.zip.

Son düzenleme:
- Sam Mobilde ki stock romu Odin ile BL den flaşlıyorum. (Auto Reboot kapalı)
Şimdi tam bu kısımda wipe data/factory reset atmak için RECOVERY moda girmek için
Home + Power + V+ basılı bekliyorum tepki yok. Ekran aynı duruyor Flashlama bitmiş bir şekilde.
Mecbur çıkmak için Home + Power + V- yapıyorum ve ekran kapandığı gibi tekrar Home + Güç + V + yaparak bekliyorum. ilk ekran gedikten sonra Erasing diyor bir süre sonra yeniden başlıyor.
Bu sefer yine recovery e girmeye çalışıyorum ilk ekranı geçtikten sonra installing system update - No command hata veriyor. bir süre sonra kendi otomatik recovery geçiyor.
(Benim burda yaptığım bir hata mı var ? hard reset atma sürecinde. ilk rom kurulduktan sonraki aşama yani.)
- Wipe data factory reset yapıyorum. power off yapıyorum. Home Güç ses kısma telefon otomatik Download mode da açılıyo. AP den TWRP dosyasını yüklüyorum. yeniden başladığı gibi ilk ekranda twrp ye girip sırasıyla dosyaları yüklüyorum. (Bu kısımda sorun yok sanırım ilgili tuşara basınca direk ilk EKRANDA A9 YAZDIĞI GİBİ TWRP ye giriyo.
-Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_12.16.2018
- SuperSU-v2.82-20170527
- GAPPS new version
- wipe dalvik art cache
bunları da hata almadan kuruyo ve cihaz açılıyor.
wifi - google email giriyorum ve sonuç....

dil türkçe kullanıma engel değil güzel. ama hot spot çalışmıyo max. 2 -3 saniyede kapatıyor kendini.
sabahtan beri rom atıp duruyorum cihaza yanacak alet.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190111-004129_Samsung Experience Home.jpg
    Screenshot_20190111-004129_Samsung Experience Home.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_20190111-004147_Samsung Experience Home.jpg
    Screenshot_20190111-004147_Samsung Experience Home.jpg
    102,8 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_20190111-004211_Samsung Experience Home.jpg
    Screenshot_20190111-004211_Samsung Experience Home.jpg
    167,4 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20190111-004223_Settings.jpg
    Screenshot_20190111-004223_Settings.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20190111-004156_Google Play Store.jpg
    Screenshot_20190111-004156_Google Play Store.jpg
    190,2 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_20190111-005454_Smart Manager.jpg
    Screenshot_20190111-005454_Smart Manager.jpg
    130,7 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20190111-005632_Samsung Experience Home.jpg
    Screenshot_20190111-005632_Samsung Experience Home.jpg
    90,6 KB · Görüntüleme: 58
- Sam Mobilde ki stock romu Odin ile BL den flaşlıyorum. (Auto Reboot kapalı)
Şimdi tam bu kısımda wipe data/factory reset atmak için RECOVERY moda girmek için
Home + Power + V+ basılı bekliyorum tepki yok. Ekran aynı duruyor Flashlama bitmiş bir şekilde.
Mecbur çıkmak için Home + Power + V- yapıyorum ve ekran kapandığı gibi tekrar Home + Güç + V + yaparak bekliyorum. ilk ekran gedikten sonra Erasing diyor bir süre sonra yeniden başlıyor.
Bu sefer yine recovery e girmeye çalışıyorum ilk ekranı geçtikten sonra installing system update - No command hata veriyor. bir süre sonra kendi otomatik recovery geçiyor.
(Benim burda yaptığım bir hata mı var ? hard reset atma sürecinde. ilk rom kurulduktan sonraki aşama yani.)
- Wipe data factory reset yapıyorum. power off yapıyorum. Home Güç ses kısma telefon otomatik Download mode da açılıyo. AP den TWRP dosyasını yüklüyorum. yeniden başladığı gibi ilk ekranda twrp ye girip sırasıyla dosyaları yüklüyorum. (Bu kısımda sorun yok sanırım ilgili tuşara basınca direk ilk EKRANDA A9 YAZDIĞI GİBİ TWRP ye giriyo.
-Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_12.16.2018
- SuperSU-v2.82-20170527
- GAPPS new version
- wipe dalvik art cache
bunları da hata almadan kuruyo ve cihaz açılıyor.
wifi - google email giriyorum ve sonuç....

dil türkçe kullanıma engel değil güzel. ama hot spot çalışmıyo max. 2 -3 saniyede kapatıyor kendini.
sabahtan beri rom atıp duruyorum cihaza yanacak alet.
Rom kurulduktan sonraki ilk aşamada hata var. Recovery moda, kurulum tamamlanmadan önce girmeye çalışmışsın. Erasing yazısı çıkacak. Sonra telefon yeniden başlamak için kapandığı anda recovery moda gireceksin.

1. Yeni Oreo orjinal yazılımını sammobile sitesinden (Başka bir site de olabilir.) indirip telefona yükleyin.

3. Hard resetin ardından sistem kurulumu tamamlandığında, ana ekranın açılmasına izin vermeyin ve indirme modunda telefonu yeniden başlatın.(Home+Güç+Ses Azaltma)

5. Flaşma tamamlanınca telefonun açılmasına izin vermeyin ve Twrp recovery modunda telefonu yeniden başlatın.

6. Twrp recovery programı içindeki yükle bölümünden Disable_Verity_ForceEncrypt_ şifreleme kaldırıcıyı yükleyin.

7. Yine twrp recovery yükle kısmından SüperSu root programını yükleyin.(Magisk kullanmayın. Mutlaka SüperSu olsun.)

8. Twrp recovery yükleden, (Gapps new version.zip) Google paketi yükleyiciyi de kurun.

9. Twrp recovery temizle bölümünden, Davik- Art önbelleğini silin ve telefonu yeniden başlatın.

10. Bu işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak yaptıysanız yeni Oreo yazılımı ve Google play store uygulaması telefona sorunsuz şekilde yüklenmiştir.

Not 1: Yazılımın atılması ve sonrasında ortaya çıkabilecek her türlü sorun için tüm sorumluluk size aittir. Bu konularda belli bir deneyimi olmayan kişiler lütfen çok dikkatli olsunlar.

Not 2: Yaklaşık 2 haftadır yeni Oreo yazılımını kullanıyorum. Gerçekten telefona her anlamda çağ atlatmış diyebilirim. Özellikle pil konusunda muazzam bir gelişme var. Eklenen yeni özellikler, kamera, hız ve batarya açısından, eski 6.0.1 Marsmallow sürümüne kıyasla çok ciddi iyileştirmeler olduğunu söyleyebilirim.

Hocam aynı telefondan bendede var güncellemek için herhang bir görselden faydalandınızmı.

hotspot kapanıyor sürekli.
Hocam aynı telefondan bendede var güncellemek için herhang bir görselden faydalandınızmı.

Merhaba
[STOCK][8.0][[A9100] official oreo has been released sayfadaki 30. mesaja göre yapıyorum işlemleri. Rootlama işlemi Magisk yerine SuperSu ile yapıldığında, sorunsuz çalıştığını belirtenler var konuda. @deniz41 de sorun olmadığını söylüyor. Başka bir sitede A9100 oreo için bir bilgi yok. Rom'u Sammobile den diğer gereken dosyalarıda linkteki sayfadan indiriyorum.hepsi mevcut orda.

@deniz41 in belirttiği adımları bir uygula istersen.

Son düzenleme:
Konuyu açtıktan sonra bir iki gün daha uğraşıp bırakmıştım umutsuzca... Teşekkür ederim her şey için en kısa zamanda deneyeceğim. Becerebilirsem sonrasında satar bu konularda daha sorunsuz bir cihaza geçerim. Adam akıllı global bir rom yapıp yollasalar keşke. Bir ricam olacaktı, eskiden kullandığımız Android 6.0.1 stabil romunu tekrar kullanabilir miyiz? Rom hangi sitede? Çok teşekkür ediyorum tekrar.

Konuyu açtıktan sonra bir iki gün daha uğraşıp bırakmıştım umutsuzca... Teşekkür ederim her şey için en kısa zamanda deneyeceğim. Becerebilirsem sonrasında satar bu konularda daha sorunsuz bir cihaza geçerim. Adam akıllı global bir rom yapıp yollasalar keşke. Bir ricam olacaktı, eskiden kullandığımız Android 6.0.1 stabil romunu tekrar kullanabilir miyiz? Rom hangi sitede? Çok teşekkür ediyorum tekrar.

cihaza servise gönderip android 6 çevrilmesini istedim. 3-4 günde geldi geri. şu an yine custom 6 ile kullanıyorum.
yine XDA da gezinirken denk geldim.
XDA da konudaki son mesajlarda hot spot sorunuda çözüldüğü belirtilmiş. siz de bir bakın isterseniz.
Denemedim henüz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı