Samsung Smart TV UE46ES6340 görüntü karıncalanma sorunu

Ataoski09

Kilopat
Daha fazla  
Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayayım derken SVC menüsünde bazı ayarları değiştirmişim sanırsam. Televizyonu Film moduna ve 3D modunu ya da service menüsünden SVC kısmına girdiğimde ekran karışmaya, karıncalanmaya, renkler ve görüntü donmaya başlıyor. Sorunu nasıl çözebilirim. Cihazı factory reset yaptım ancak düzelmedi. SVC kısmına da giremiyorum ekrandakiler birbirine giriyor. Yardımcı olmanızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• D310A9F8-47D0-428E-A851-CD8A91CAF02C.jpeg
    D310A9F8-47D0-428E-A851-CD8A91CAF02C.jpeg
    348,2 KB · Görüntüleme: 311
  • AB18A2DF-8AAA-40BC-9CBF-DBFF55787FBC.jpeg
    AB18A2DF-8AAA-40BC-9CBF-DBFF55787FBC.jpeg
    169,2 KB · Görüntüleme: 234
Panel ya da kart arızası. Servis yolu göründü size.

Hocam öyle olması imkansız cihazın servis menüsüne girip svc ayarlarını değiştirdim sadece. Film moduna veya 3D modunu açtığımda böyle oluyor. Fiziksel olarak cihaza müdahale etmedim. Bir ayarı değiştirmem bu kadar etkilemez bence.

Hocam öyle olması imkansız cihazın servis menüsüne girip svc ayarlarını değiştirdim sadece. Film moduna veya 3D modunu açtığımda böyle oluyor. Fiziksel olarak cihaza müdahale etmedim. Bir ayarı değiştirmem bu kadar etkilemez bence.
Bu görüntü sadece bir ayar değiştirmeniz nedeni ile olduysa yaptığınız ayarı geri alın.
Yaptığınız ayarı geri aldığınız halde düzelmiyor ise sorunun yaptığınız ayar ile alakalı olmadığını anlamak çok da zor olmaz.
Ve bu görüntü herhangi bir televizyonda bir ayar ile elde edilecek bir görüntüye benzemiyor. Bariz televizyonda bir problem olduğu belli.

Bu görüntü sadece bir ayar değiştirmeniz nedeni ile olduysa yaptığınız ayarı geri alın.
Yaptığınız ayarı geri aldığınız halde düzelmiyor ise sorunun yaptığınız ayar ile alakalı olmadığını anlamak çok da zor olmaz.
Ve bu görüntü herhangi bir televizyonda bir ayar ile elde edilecek bir görüntüye benzemiyor. Bariz televizyonda bir problem olduğu belli.
Dolaylı yoldan değiştirdiğim ayar cihazın servis menüsünde oraya girebiliyorum ancak servis menüsünden svc kısmına girdiğimde ekran bu sefer donmuyor, karıncalanma ve pikselleşme oluyor.

Dolaylı yoldan değiştirdiğim ayar cihazın servis menüsünde oraya girebiliyorum ancak servis menüsünden svc kısmına girdiğimde ekran bu sefer donmuyor, karıncalanma ve pikselleşme oluyor.
Servis menüsünde ne işiniz vardı acaba?
Muhtemelen genel test protokollerinin olduğu bir menüye girdiniz ve cihazınızın kapasitesi olmayan bir ayar ile oynadınız. (Monitör O.C. gibi düşünün) Cihazınız zarar görmüş. Tek çözüm servis.

Anladım umarım bana pahalıya patlamaz. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Lütfen konuyu kilitlemeyin, olur da çözümünü bilen birisi çıkarsa umudum olacak çünkü...

Anladım umarım bana pahalıya patlamaz. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Lütfen konuyu kilitlemeyin, olur da çözümünü bilen birisi çıkarsa umudum olacak çünkü...
Garantisi varsa ücretsiz yaparlar. Yaptığınız işlemden bahsetmeyin. Sadece sorunu söyleyin.

Yazılımsal olduğunu hala düşünüyorsa buradan USB'ye dosyayı anlatımındaki gibi yazdır ve güncelle. Sürüm aynı derse senin yapabileceğin zaten bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı