Çözüldü Samsung SSD Evo Plus 250 GB düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar 2 farklı programda test yaptım, sonuçlar bayağı düşük çıktı, bilgisayarım yeni formatlı daha 1 saat önce tamamladım formatı, bunun sebebi ne olabilir?

Adsız.png Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi hangisini hangisine takmalıyım tekrar söyler misiniz?
İlk baktığımda fark edememişim kusura bakmayın. O portun x4 desteği yok. Bir siteye baktığımda SATA veri yolunu paylaştıkları yazıyordu. Siteyi de bulamadım tekrar.
IOPS değerleri normal zaten. Render yapmıyorsanız, sürekli veri aktarmıyorsanız o hız çok da gerekli değil. Sıcaklığından şikayetçi iseniz pasif soğutmalar satılıyor alabilirsiniz. Samsung 70 derece maksimum sıcaklık biçmiş. Ben 81'e kadar çıktım. Hiçbir sorun yaşamadım. Sizin yerinizde olsam dert etmezdim.

"1 x M.2 Soket 3, M Key ile, tip 2242/2260/2280 depolama aygıtları desteğe (SATA ve PCIE 3.0 x 2 modu)"
Transfer modu tahmin ettiğim gibi PCIe Gen. 3.0 x2. SATA sürücünüzü anakarta dik olan portlara takıp dener misiniz? Anakarta yatay olan portlar boş kalsın.
Kusura bakmayın tam olarak anlayamadım, benim NVMe SSD daha önce yeşil renkte olan yerdeydi, daha sonra ekran kartının ısısından koruman için ekran kartının altında olan yuvaya yani kırmızı ile çizili yuvaya taktım. Diğer mavi çizik ise TOSHIBA SATA SSD nin takılı olduğu yuva. Şimdi hangisini hangisine takmalıyım tekrar söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• Inkedaura-lighting-stable_LI.jpg
    Inkedaura-lighting-stable_LI.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 31
Şimdi hangisini hangisine takmalıyım tekrar söyler misiniz?
İlk baktığımda fark edememişim kusura bakmayın. O portun x4 desteği yok. Bir siteye baktığımda SATA veri yolunu paylaştıkları yazıyordu. Siteyi de bulamadım tekrar.
IOPS değerleri normal zaten. Render yapmıyorsanız, sürekli veri aktarmıyorsanız o hız çok da gerekli değil. Sıcaklığından şikayetçi iseniz pasif soğutmalar satılıyor alabilirsiniz. Samsung 70 derece maksimum sıcaklık biçmiş. Ben 81'e kadar çıktım. Hiçbir sorun yaşamadım. Sizin yerinizde olsam dert etmezdim.

"1 x M.2 Soket 3, M Key ile, tip 2242/2260/2280 depolama aygıtları desteğe (SATA ve PCIE 3.0 x 2 modu)"

Çözüm

Bilgi için teşekkür ederim. Sorumun cevabını aldım. Dediğiniz gibi pek ihtiyacım yok aşırı hızlara sadece acaba SSD mi bozuk yada hatalı diye aklıma takıldı. Artık ne zaman bilgisayarın içini temizlemek için açarsam erinmezsem tekrar eski yerine alırım SSD yi, çünkü ilk aldığımda dediğim gibi ekran kartının üzerindeki yuvaya takılıydı ve 3K ya yakın değer almıştım. Isı değeri de yine SAMSUNG' un programında aşırı yüksekten ziyade yüksek gösteriyordu bu yüzden biraz daha serin çalışsın diye ekran kartının altındaki yuvaya takmıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı