Çözüldü Samsung SSD Evo Plus 250 GB düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar 2 farklı programda test yaptım, sonuçlar bayağı düşük çıktı, bilgisayarım yeni formatlı daha 1 saat önce tamamladım formatı, bunun sebebi ne olabilir?

Adsız.png Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi hangisini hangisine takmalıyım tekrar söyler misiniz?
İlk baktığımda fark edememişim kusura bakmayın. O portun x4 desteği yok. Bir siteye baktığımda SATA veri yolunu paylaştıkları yazıyordu. Siteyi de bulamadım tekrar.
IOPS değerleri normal zaten. Render yapmıyorsanız, sürekli veri aktarmıyorsanız o hız çok da gerekli değil. Sıcaklığından şikayetçi iseniz pasif soğutmalar satılıyor alabilirsiniz. Samsung 70 derece maksimum sıcaklık biçmiş. Ben 81'e kadar çıktım. Hiçbir sorun yaşamadım. Sizin yerinizde olsam dert etmezdim.

"1 x M.2 Soket 3, M Key ile, tip 2242/2260/2280 depolama aygıtları desteğe (SATA ve PCIE 3.0 x 2 modu)"
SATA1 portunu kullanıyorsan kullanma. CrystalDiskInfo ile ekran görüntüsü paylaşır mısın?
SSD sıcaklığı 52 derece yazıyor, yüksek bir değer. Bundan kaynaklı olabilir belki.
Alakası yok. O SSD için o kadar da yüksek değil. Ama masaüstü bir sistemde o sıcaklıkta olması yüksek. Yine de 80 derecede tam performansını verdiğini gördüğüm bir SSD.

Keşke cümlenin tamamını okusanız. "O kadar da" ibaresi var. Yani evet, yüksek; ama o kadar da değil. Böyle bir performans kayını yaşatacak kadar değil.
''Yüksek değil M.2 için normal.'' Yazılan mesaj bu, ''O kadar da'' ibaresini göremedim ben? Ayrıca ben sadece ''Belki bu yüzden olabilir'' gibi bir yorum yaptım, kesin bundandır demedim. Ve ondan değilmiş, öğrenmiş oldum. Sorun yokken neden sorun çıkartıyorsunuz ki? Ben sizin mesajınıza değil Skidmark'ın mesajına cevap verdim.

SATA1 portunu kullanıyorsan kullanma. CrystalDiskInfo ile ekran görüntüsü paylaşır mısın?

Alakası yok. O SSD için o kadar da yüksek değil. Ama masaüstü bir sistemde o sıcaklıkta olması yüksek. Yine de 80 derecede tam performansını verdiğini gördüğüm bir SSD.

Buyrun burada.

1.png
BIOS'dan AHCI aç.
Baktım az önce, açık görünüyor. Zaten 2 seçenek var RAID ve AHCI, AHCI seçili.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı