Samsung SSD vs Corsair M.2 SSD

ggeasy200

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben SSD alacağım, ancak Samsung 250GB 860 Evo SATA 3.0 2.5" SSD (550 MB Okuma / 520 MB Yazma) kapasiteli SSD'yi mi yoksa, Corsair 240GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3100 MB Okuma / 1050 MB Yazma) kapasiteli SSD'yi mi almalıyım? Yük altında nasıl çalışırlar, hangisi beni üzer bilmiyorum. Aralarında 20 TL gibi bir fark var.

Sata diskler geride kalmadı. Aralarında da 20 değil 100 lira var gibi görünüyor. Normal kullanıcı için NVMe SSD'ler gereksiz pahalı. O hıza ihtiyacınız günümüzde yok. Erişim hızı olarak daha iyi olsalar da o fark kayda değer miktarda değil. Yerinizde olsam 500 GB SATA SSD alırdım.

Anakartının M.2 NVMe desteği var mı?
Anakartım MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 desteği var. Ancak ayriyeten NVMe için destek lazım mı, tam olarak ne oluyor bilmiyorum.
Sata diskler geride kalmadı. Aralarında da 20 değil 100 lira var gibi görünüyor. Normal kullanıcı için NVMe SSD'ler gereksiz pahalı. O hıza ihtiyacınız günümüzde yok. Erişim hızı olarak daha iyi olsalar da o fark kayda değer miktarda değil. Yerinizde olsam 500 GB SATA SSD alırdım.

Şu anda bir sitede 20 TL fark ile satılıyorlar onu göz önünde bulundurabilir misiniz ?

Şu anda bir sitede 20 TL fark ile satılıyorlar onu göz önünde bulundurabilir misiniz?
Sitelerin çoğu 200 liralık ürüne 550 liraydı biz %60 indirim yaptık diyor. Buna inanıyorsanız sorun yok.
Ayriyeten NVMe için destek lazım mı?
NVMe desteği mevcut. Sorun teşkil etmez. Tercihinize kalmış. Ben sizin gibi masaüstü kullanan birisi olsam SATA SSD alırdım. Dizüstü kullanıyorum, boşta portum olmadığı için NVMe SSD aldım. İyi mi, evet. Verdiğim fazladan para aldığım fazladan performansa değer mi, hayır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı