Samsung SSD yazma hızında ciddi düşüş

Hocam hemen atıyorum.
Hocam şu an bir daha yaptım.
Okuma: 1979.
Yazma: 260.
IOPS okuma: 119384.
IOPS yazma: 70068.
Dün yaptığım teste göre IOPS okumada hiçbir fark yokken IOPS yazmada dün 58349 iken şimdi 70068 çıktı.
Diski kullanan uygulamalardan ise Samsung Magician dışında System kullanıyordu. System içine sızan bir virüs olabilir mi? System32 içindeki diski kullanan .exe'yi tarattım bir sonuç çıkmadı. Format önerirseniz yapabilirim hocam.
Dostum IOPS değerlerinde ciddi bir düşüş var.
Screenshot_2021-02-12-18-48-53-015_com.android.chrome.png

Burada ki özellikler senin SSD nin özellikler. Neyden kaynaklı olduğunu kestirmek zor. SSD nin TBW değerini bilmediğimiz için o değeri geçip geçmediğini bilemeyiz. Ama aklıma gelen ihtimaller TBW değerinin çok üstüne çıkmış olabilirsin, SSD parçalanmış olabilir birleştirme yapman güzel olabilir. Sonuncu ihtimal de aşırı doluluk. Aklıma başka birşey gelmiyor.

Hocam yüksek hızlı test %22 doluyken çekilmiş, düşük hızlı %92 doluyken yapılmış. Ne bekliyorsunuz?

Hocam dev bir düşük beklemiyorum tabii.
Dostum IOPS değerlerinde ciddi bir düşüş var. Eki Görüntüle 876423
Burada ki özellikler senin SSD'nin özellikler. Neden kaynaklı olduğunu kestirmek zor. SSD'nin TBW değerini bilmediğimiz için o değeri geçip geçmediğini bilemeyiz. Ama aklıma gelen ihtimaller TBW değerinin çok üstüne çıkmış olabilirsin, SSD parçalanmış olabilir birleştirme yapman güzel olabilir. Sonuncu ihtimal de aşırı doluluk. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Hocam çok teşekkürler önerileriniz nelerdir?
Tekrardan selamlar. Geçtiğimiz hafta sonu format attım SSD'ye. Hiç dolu değilken ilk aldığım değerleri aldım. Şu an 195 GB dolu ve neredeyse değerler aynı. IOPS değerlerim ise düzelmiş durumda. Sanırım sorunum aşırı doluluktu. Formattan sonra diski kırmızı yapmamaya çalışacağım. :D

Adsız.png

Çözüldü diye işaretlenebilir.

Son düzenleme:
Selam hocam. Sorunun tek çözümü format değil sanırım. Buraya gelip bakan arkadaşlara yazmak istedim. Üstünden 2 buçuk sene geçmiş ama bu konu öne çıkıyor. Eğer sisteminizde Epic Games yüklü ise sorunun kaynağı bu. Bende buydu yani. Uygulamayı yükledikten sonra oyun indirdim ve bütün hızlar düştü. Sonrasında hem oyunu hem de Epic Games'i silip yeniden başlatınca sorunum düzelmişti. Siz zaten çözmüşsünüz. Ben tek çözümün o olmadığını eklemek istedim. İyi akşamlar!

Yeni konular

Geri
Yukarı