Samsung Tab A7, Spigen powerbank ile şarj olmuyor

Megaton

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Ötüken, Tanrı Dağları
Diğer powerbanklarım şarj ediyor ama Spigen etmiyor. 2 farklı powerbank ile denedim, sorun yok. Başka telefonları şarj ediyor ama Tab A7'yi etmiyor.
Şarj etmeyen powerbank bu:

Ama yeni aldığım ürünü kullanınca şarj olmuyor ve şöyle bir uyarı veriyor.

Screenshot_20210630-235157_Chrome.jpg

İlk önce PB'nin özelliklerine baktınız mı?
5V 2.5 amper. Zaten günümüz powerbankleri bu şekilde ve cihaz için yeterli. Şarj adaptörü bile aynı şekilde.
Elektrik yüksek voltajdan düşük voltaja gittiği için şarj olmuyor olabilir. Yani tabletin şarj olabilmesi için daha yüksek voltaj gerekiyor.
Biraz salladınız galiba?

İlk önce PB'nin özelliklerine baktınız mı?
5V 2.5 amper. Zaten günümüz powerbankleri bu şekilde ve cihaz için yeterli. Şarj adaptörü bile aynı şekilde.

Biraz salladınız galiba?

Olabilir dedim zaten. Biraz akıllıca davranıp detay verseniz yardımcı olabilirim.
Ayrıca powerbank 12W çıkışlı tablet 15W girişli?

Olabilir dedim zaten.

İmkansız.

Biraz akıllıca davranıp detay verseniz yardımcı olabilirim.

Daha ne detay vereyim? Şarj olmayan ürünü söyledim. Powerbank'ı söyledim. Gider ürünleri şarj ettiğini ama bunu etmediğini söyledim. Hatayı paylaştım.

Ayrıca powerbank 12W çıkışlı tablet 15W girişli?

Sen konuyu çok yanlış anlamışsın🥴 V ile W karıştırmışsın.
Ayrıca ürün 12W değil...
@Yener K.

Son düzenleme:
Yanlış anlaşılma var. Daha yüksek voltaj vermeye gerek yok. 12W ile 15W adaptörün şarj etme süresi değişir. Sonuçta şarj olması gerekir. Tablet PC üzerinden şarj oluyor mu?

5V 2,4A Volt ile Amperi çarparsak Watt elde ederiz. Yani 12 Watt oluyor ürün, tablet ise 15 Watt ile şarj oluyor.
Hesap doğru. Fakat yine de şarj olması gerekir. Dediğiniz gibi olsaydı, PC'ler çoğu cihazı şarj edemezdi. Daha yavaş bile olsa şarj olması gerekir.

Yanlış bilgi
Hesap doğru. Fakat yine de şarj olması gerekir. Dediğiniz gibi olsaydı, PC'ler çoğu cihazı şarj edemezdi. Daha yavaş bile olsa şarj olması gerekir.

Hayır PC'nin verebileceği akım çok daha yüksek USB standartları farklı olduğu için bu durum yaşanıyor. Mesela aynı bilgisayarda farklı porttan daha yüksek akım verebilir.

Hayır PC'nin verebileceği akım çok daha yüksek USB standartları farklı olduğu için bu durum yaşanıyor. Mesela aynı bilgisayarda farklı porttan daha yüksek akım verebilir.
Çok daha mı yüksek dediniz? Ben mi yanlış anladım? USB 3.0 5V 0,9A verebilir. 3.1 ise 9V verebilir. Yanlış bilgiler vermeyin. Thunderbolt olanlar var. Zaten her PC'de de yok.

Geri
Yukarı