Samsung Tab S7 FE Wi-Fi vs iPad 9.nesil

Onu fark ettim bende ama genelde dediğiniz gibi jak girişini kullandığım için sorun olmaz gibi düşünüyorum. Hocam son olarak office ve google ürünleri(fotoğraflar,drive,chrome) hepsi düzgün stabil çalışıyor değil mi

Bu konu hakkında açılan konuları okudum fakat güncel fikirlerinize ihtiyacım var. Yıllardan beridir Android kullanıcısıyım ama kime sorsam tablette iPad diyorlar. Bende böyle düşünmeye başladım fakat teknoloji marketlerinde 3-4 kez deneyimleme şansım oldu ikisini de. Samsung Tab S7 FE ekran büyüklüğüdür, kalemidir bir de Android'in özgürlüğü konusunda bir adım önde şahsi fikrim fakat Android kullandığımdan biliyorum bir süre sonra bu cihazlar sanki yıl geçtikçe Apple grubuna göre daha fazla performans kaybı yaşıyor. Donmalar kasmalar başlıyor. iPad 9. nesil sanki daha stabil ve akıcı. Bir de 4 GB RAM olması Tab S7 FE tarafında soru işaretleri oluşturdu. Tablette internette gezinme, YouTube ve Office programları kullanacağım. Bunların üzerine 3 sorum var.

1-Ekran büyüklüğünden, dex modundan vazgeçip iPad almak mı?
2-Eğer Samsung Tab S7 FE alınırsa ne kadar süre cihaz performanslı şekilde devam eder?
3-Android tarafındaki RAM Plus sistemi geldiği zaman cihazın sanal belleğini arttırmak 4 GB RAM'in eksikliği tatmin edici düzeyde kapatır mı?

Aslında "tablette iPad" tabusu telefondaki durumdan pek farklı değil. Yani telefon olarak iPhone cihazlar neyse tablette de iPad o, farklı bir durum yok Android cihazlara kıyasla. Sadece genelde telefonlar 2-3 yıllık stabilite beklentisiyle alınırken tabletlere ömürlük gözüyle bakıldığı için bu beklentiyle telefonda Android cihazlar biraz daha tolere edilebilirken tablette uzun ömürlülük daha önemli olduğu için direkt iPad öneriliyor. Yoksa yazdığınız kullanım senaryosu tabletin icat edildiği dönemden beri hedeflenen, giriş seviyesi tabletleri almak için belirlenen kullanım senaryosu.

Telefondaki Android deneyimlerinize paralel olarak seçim yapabilirsiniz mantık aynı. Çağ dışı tasarımı ve 1-2 durumu olan ama güvenli liman olan iPad vs kullanması çok daha keyifli bir deneyim verecek ekrana sahip, DEX modlu, S peni olan ama acaba 5 yıl sonra durumu ne olur dedirtecek Samsung Tab kıyası en basit haliyle :) Eğer tabletlere de biçilen optimum kullanım süresi telefon gibi 2-3 yıl olsaydı bu kıyasta tercih giriş seviyesi tabletlerde, performans yerine günlük multimedya ve ofis kullanımı beklentisiyle alınan tabletlerde kesinlikle Android cihazlar olurdu ama ömürlük bakıldığı noktada işler değişiyor.

Son düzenleme:
Aslında "tablette iPad" tabusu telefondaki durumdan pek farklı değil. Yani telefon olarak iPhone cihazlar neyse tablette de iPad O, farklı bir durum yok Android cihazlara kıyasla. Sadece genelde telefonlar 2-3 yıllık stabilite beklentisiyle alınırken tabletlere ömürlük gözüyle bakıldığı için bu beklentiyle telefonda Android cihazlar biraz daha tolere edilebilirken tablette uzun ömürlülük daha önemli olduğu için direkt iPad öneriliyor. Yoksa yazdığınız kullanım senaryosu tabletin icat edildiği dönemden beri hedeflenen, giriş seviyesi tabletleri almak için belirlenen kullanım senaryosu.

Telefondaki Android deneyimlerinize paralel olarak seçim yapabilirsiniz mantık aynı. Çağ dışı tasarımı ve 1-2 durumu olan ama güvenli liman olan iPad vs kullanması çok daha keyifli bir deneyim verecek ekrana sahip, dex modlu, s peni olan ama acaba 5 yıl sonra durumu ne olur dedirtecek Samsung Tab kıyası en basit haliyle :) eğer tabletlere de biçilen optimum kullanım süresi telefon gibi 2-3 yıl olsaydı bu kıyasta tercih giriş seviyesi tabletlerde, performans yerine günlük multimedya ve ofis kullanımı beklentisiyle alınan tabletlerde kesinlikle Android cihazlar olurdu ama ömürlük bakıldığı noktada işler değişiyor.

Hocam Samsung'u albenili buluyorum fakat piyasadaki her şey arttı fiyat olarak. Sizce Tab S7 FE 5499 TL gibi bir fiyata değer mi? iPad 9. nesil 4399 TL'ye denk geliyor şu an.

Hocam Samsung'u albenili buluyorum fakat piyasadaki her şey arttı fiyat olarak. Sizce Tab S7 FE 5499 TL gibi bir fiyata değer mi? iPad 9. nesil 4399 TL'ye denk geliyor şu an.
iPad daha pahalı olsa bile sizin alıp gidebildiği yere kadar kullanmak istiyorum, çok uzun yıllar kullanacağım dediğiniz noktada iPad almanız daha uygun olurdu zaten hocam. Aradaki fark kalem farkı olur bu haliyle de. Fiyattan bağımsız olarak ihtiyaçları önceliklendirmek gerek. Tasarım, ekran, dex ve Android tarafına pro. yazılabilecek şeyler verecekleriniz, uzun süreli stabilite alacağınız olur iPad ile birlikte.

Ekran büyüklüğü, kalemi ve Samsung'ta kafa karıştıyor hocam bende ya.
Hocam doğru söylüyorsunuz ama o fiyata da bence İPad çok iyi İpad yaklaşık 5.000 TL samsung ise 5.999-6.500 TL farkları ise benim gördüğüm kadarıyla:
Samsungun ipada göre avantajları:
Pil 1533 mah daha yüksek kapasite.
Çözünürlüğü daha yüksek bence.
Hafıza kartı desteği var 1TB ye kadar ama ipad da hafıza kartı desteği yok.
Bluetooth sürümü çok daha yüksek.
Daha iyi bir yazılımsal desteği var bence sizin dediğiniz gibi dex modu .
kalemi var.
GPS var.
4G desteği var

İpadın samsunga göre avantajları:
Çok daha iyi ön kamera
çok daha yüksek bir donanım
iBeacon özelliği var benim dikkatimi çekti açıkçası.

Ben başka bir fark henüz görmedim başka farklar da olabilir hocam.

Merhaba hocam. Ne yaptınız? Üniversiteye başlayacağım ve not almak ve ufak işler için bir tablet almayı düşünüyorum. Evde sistemim var.

Merhaba hocam. Ne yaptınız? Üniversiteye başlayacağım ve not almak ve ufak işler için bir tablet almayı düşünüyorum. Evde sistemim var.

Hocam siteye anca girebildim kusura bakma. Android kısa vadede çok daha iyi denetim yaşatır o özelliklerle ama ben uzun ömür ve stabil performans nedeniyle iPad aldım. Benim de güzel bir sistemim var o yüzden PC gibi bir tablet değil de her şey optimum düzeyde stabilize edilmiş bir tabletin daha iyi olacağını düşündüm. O sebebten dolayı iPad 9. nesil aldım yanına bir de Logitech Slim folio aldım gayet memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı