Samsung tablet mi Apple tablet mi?

Superova

Centipat
Ben yazı yazmak için degilde kaliteli video izlemek istiyorum kasmayan Samsung tablet düşünüyorum ama Samsung'un şu an sadece s serisi var ama kaleme gerek duymuyorum. İndirimlerle 15k oluyor S8+ iPhone daha pahalı. Simdi S8+ mi aliyim ya da Apple mi bakayım? Yani kisaca yazi icin degil video film izlemek icin alacağım ama sadece Samsung'ya da Apple.
S8+ düşünüyorum ama nedense kalemi oldugundan sanki benlik degil gibi hisediyorum. Sadece cizerler icin yapilmis gibi hisediyorum ve Samsung'un kendi ogrenci indirimi var S8+ 15k ya düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette ekran kalitelerini kıyaslayan testler var. O test videolarını izleyerek görüntü kaliteleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsin.

Kalemli olması olumsuz olarak değerlendirmişsiniz fakat bir cihazda kalem olması, ekrana yakın çalışılması anlamına gelir, Yakın çalışılabilecek ekran için kalite gerekir. Tabii en doğru cevabı youtube'da yapılan görüntü kalitesi ile ilgili testler verecektir.

Bütçeniz varsa M1 çipli iPad Air iyi olacaktır.

İnternette ekran kalitelerini kıyaslayan testler var. O test videolarını izleyerek görüntü kaliteleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsin.

Kalemli olması olumsuz olarak değerlendirmişsiniz fakat bir cihazda kalem olması, ekrana yakın çalışılması anlamına gelir, yakın çalışılabilecek ekran için kalite gerekir. Tabii en doğru cevabı YouTube'da yapılan görüntü kalitesi ile ilgili testler verecektir.

YouTube'da şey gördüm hani video ve film izlerken altta ve üstte siyah çizgiler oluyor ya Apple'da onlar daha büyükmüş tam ekrana alınca filmin yarısı gidiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'da şey gördüm hani video ve film izlerken altta ve üstte siyah çizgiler oluyor ya Apple'da onlar daha büyükmüş tam ekrana alınca filmin yarısı gidiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hangi codec kullanıldığıyla alakalı bir durum, yine de testleri izleyip, içine en çok sineni almanı öneririm.

Codecle değil ekran boy oranıyla alakalı. İpadlerde iyi ayarlanmamış o.
Bilmiyordum teşekkürler. Fakat youtube'de izlerken tam ekran olmakta neredeyse herşey. Netflix'de bazı filmler televizyonda daha küçük alanda bazı filmler daha büyük alanda gösterilmekte. Sanıyorsam sadece codec veya ekran boy oranıyla alakalı değil, bilmediğimiz bir şeyler daha olabilir.

Bilmiyordum teşekkürler. Fakat YouTube'da izlerken tam ekran olmakta neredeyse her şey. Netflix'de bazı filmler televizyonda daha küçük alanda bazı filmler daha büyük alanda gösterilmekte. Sanıyorsam sadece codec veya ekran boy oranıyla alakalı değil, bilmediğimiz bir şeyler daha olabilir.

Bazı uygulamalarda veya oynatıcılarda genişletme özelliği var. Normalde 16:9 standart en boy oranında çoğu film veya dizi ama IPad'in boyutuna göre genişletiyor ama bu görüntü de bozulma yaratıyor onu da söyleyeyim. Genişletip izlemek görüntü de uzama gibi garip şeyler yaratabiliyor ve görüntü kalitesi bozuluyor en doğrusu orijinalinde izlemek o da iPad de keyifsiz.

Geri
Yukarı