Samsung telefon nasıl şarj edilmeli?

Fcam

Femtopat
Daha fazla  
İnternette araştırdım çoğu kişi 20-80% aralığında şarj edin diyor. Batarya ömrünü uzatıyor mu gerçekten?

İnternette araştırdım çoğu kişi 20-80% aralığında şarj edin diyor. Batarya ömrünü uzatıyor mu gerçekten?

Evet. Ve şarjı %20'nin altına indirmemeye çalış. Deşarj olayı pilin eskimesini hızlandırır.

Bu doğru evet fakat çok da takmanız gereken bir şey değil.
Bunun söylenme sebeplerinden biri %80 i geçtiği zaman Telefonun bataryası ısınmaya başlar ve ömrü kısalır İPhone da önemli olabilir fakat Samsung da çok da gerekli bir hussus değil.

En sağlıklı olanı %40'ın altına altına düşmemek. Bir de hızlı şarjı kapatırsan batarya ömrü epey uzar. Hızlı şarj kapanmıyorsa standart 5V 2a adaptör kullanabilirsin.

Teknoloji gelişirken alınan önlemin azalması gerekirken biz tam tersine arttırıyoruz. Şarjı %0'a getirmemeye çalışın, onun dışında normal bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Şarj %80 seviyelerine ulaştığı zaman otomatik olarak telefon daha yavaş şarj olmaya başlar. Umurumda değil yani, 100 olunca alıyorum şarj bitene kadar devam.

Cihaza nazik ve kaliteli ince davranışlarınız var. Şahsen tebrik etmemek mümkün değil. Umurumda değil açıkçası. Şarja koyuyorum. Lazımsa alıyorum. Azalınca şarja atıyorum. Düzensiz bir şarj kullanımı mevcut.

Üretici firmanın %80 lik verimi baz alarak %100 yaptığını, ancak yine de kullanıcıya ayarlarda seçenek sunduğunu düşünüyorum.

%15de takın diye uyarı bildirimi yapıyor. O zaman takıyorum, %100 doldu dediğinde çıkarıyorum. Çok da şey yapmamak lazım. 👀

Geri
Yukarı