Samsung telefonlardaki kapalı kamera özellikleri

Mahmutbaysağ

Hectopat
Herkese merhaba.
Az sonra anlatacaklarımı yapan varsa bana deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
Samsung telefonlarda "0/system/cameradata" dizininde "camera-feature-v8.xml" adında dosya bulunmakta. İsimlendirme yeni sistemlerde farklı olabilir. Tahminimce bu dosyanın içindeki özelliklerin açık veya kapalı olmasına göre kamera özellikleri değişiyor. Biliyorsunuz ki Samsung tüm cihazlara aynı uygulamayı koyuyor fakat özellikleri farklı oluyor. Acaba bu dosya ile oynayarak kapalı özellikleri açabilir miyiz? Bu işlem root gerektiriyor. Bu işlemi yapan varsa benimle bağlantı paylaşabilirsiniz. Fikirlerinizi bekliyorum.

Hemen kontrol etmek isteyen olursa linkten ilgili dosyayı inceleyebilirsiniz:
camera-feature-v8.xml

Benim cihazım Galaxy C7. güncel Android sürümü oreo.
Yeni cihazlarda bu dosyadaki özellikler daha çok olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Samsung Galaxy ACE var. Android 2.3 ve Root yüklü. Belki bakabilirim.

Bu arada @Exinie Samsung kullanıyordu Root olan. Belki yardım edebilir.

Ama şimdi düşündüm de mesela maksimum ISO değeri ayarlanabiliyor. Şimdi bunu yükseltirsek gerçekten daha yükseğe çıkabilir miyiz? Yoksa sadece görünüm olarak mı daha yüksek bir ISO değer yazar. Ayrıca donanımsal olarak nasıl destekleyecek?

Elimde Samsung Galaxy ace var. Android 2.3 ve root yüklü. Belki bakabilirim.

Bu arada @Exinie Samsung kullanıyordu root olan. Belki yardım edebilir.

Ama şimdi düşündüm de mesela maksimum ISO değeri ayarlanabiliyor. Şimdi bunu yükseltirsek gerçekten daha yükseğe çıkabilir miyiz? Yoksa sadece görünüm olarak mı daha yüksek bir ISO değer yazar. Ayrıca donanımsal olarak nasıl destekleyecek?

Ace kadar eski cihazlarda bu sistemin çok ilkel olduğunu düşünüyorum. S3 mininin dosyaları farklı bir klasördeydi.

Çoktan satıp iPhone XR aldım. :D

Elimde olsa yardım ederdim çok merak ettim açıkçası, Samsung'un o çöp kamerasını düzeltir mi acaba?
A50'yi satıp XR mı aldınız? O kadar mı yükseldi fiyatı? :D

Çok merak ettim kamera düzelir mi? Koskoca forumda Samsung kullanan yok mu ya?

Çoktan satıp iPhone XR aldım. :D

Elimde olsa yardım ederdim çok merak ettim açıkçası, Samsung'un o çöp kamerasını düzeltir mi acaba?
Samsung kamerası oldukça iyi. Sanırım karşılaştırma yaparken orta seviye bir cihaz ile amiral gemisi bir cihaz karşılaştırıyorsunuz. 7bin TL Lite gibi bir modele verince muhtemelen tekrar yorum yapacaksınız ama S10E kamerası bile daha iyi kalitede fotoğraf çekebiliyor. HDR oranınıda en iyi yakalayan kamera sensörlerini de Samsung'un ürettiğini unutmayalım.

Samsung kamerası oldukça iyi. Sanırım karşılaştırma yaparken orta seviye bir cihaz ile amiral gemisi bir cihaz karşılaştırıyorsunuz. 7bin TL Lite gibi bir modele verince muhtemelen tekrar yorum yapacaksınız ama S10E kamerası bile daha iyi kalitede fotoğraf çekebiliyor. HDR oranınıda en iyi yakalayan kamera sensörlerini de Samsung'un ürettiğini unutmayalım.

Ben Samsung'a doydum, teşekkürler.

Geri
Yukarı