Samsung TV'de kanal değişmiyor

mehpro

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Samsung TV aldım ve D-Smart bağlı normalde her şey güzeldi televizyona bilgisyarı bağladım sonra bilgisayarı çıkarttığımda televizyonda kanallar vs. geliyor fakat televizyonun kendi orijinal kumandasında kanal değişme tuşları çalışmıyor. Fakat diğer tuşlar çalışıyor D-Smart'ın kumandası çalışıyor fakat Samsung'un kendi kumandasındaki kanal değiştirme tuşları çalışmıyor nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
TV ayarlarına girip evrensel kumanda ayarını yapın. Doğru ayardan sonra televizyon kumandası ile D-Smart kanalları arasında geçiş yapabileceksiniz.

Bende zaten orijinal kumanda var servis geldi televizyon kurulumunu yaptı fakat televizyona bilgisyarı bağladıktan sonra sadece kanal değiştirme çalışmamaya başladı diğer tuşları çalışıyor sıkıntısız.

@mehpro Problemi anladım. Attığım linkteki adımları uygulayıp kumandayı D-Smart ile eşleştirin. TV kumandanız ile, D-Smart kanalları arasında geçiş yapabileceksiniz.

@mehpro problemi anladım. Attığım linkteki adımları uygulayıp kumandayı D-Smart ile eşleştirin. TV kumandanız ile, D-Smart kanalları arasında geçiş yapabileceksiniz.

Çok sağ ol oldu.

@mehpro problemi anladım. Attığım linkteki adımları uygulayıp kumandayı D-Smart ile eşleştirin. TV kumandanız ile, D-Smart kanalları arasında geçiş yapabileceksiniz.

Peki bir şey daha soracağım TV 4K fakat kanal 1920x1080//50i gözüküyor bunu 4K yapamaz mıyım 50i ne oluyor bu arada?

@mehpro Durum normal. D-Smart en fazla 1920x1080 görüntü verir. 50i'deki 50, 50Hz'i temsil ediyor. i harfi de çözünürlüğün 1080i olduğunu.

Tam 4K görüntüyü ancak Digiturk'un 4K uydu alıcıları veriyor. D-Smart'ta durum böyle.

Bunun dışında; Youtube, Netflix gibi uygulamaları 4K çözünürlükte sorunsuz kullanabilirsiniz.

@mehpro durum normal. D-Smart en fazla 1920x1080 görüntü verir. 50I'deki 50, 50Hz'i temsil ediyor. İ harfi de çözünürlüğün 1080i olduğunu.

Tam 4K görüntüyü ancak Digitürk'un 4K uydu alıcıları veriyor. D-Smart'ta durum böyle.

Bunun dışında; YouTube, Netflix gibi uygulamaları 4K çözünürlükte sorunsuz kullanabilirsiniz.

Peki normalde televizyonun Hz'i yüksek 50'yi değiştiremez miyim?

Geri
Yukarı