Samsung üretimli RAM'lerin çipleri aynı mı olur?

alizer01

Centipat
Daha fazla  
Anakart
MSI B450-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen5 5600X
Benim elimde iki adet aynı marka, model, MHz ve CL her şeyi aynı olan RAM var. Birisi Samsung üretimli birisi nanya Technology RAM'lerde uyuşmazlık var takılma falan yaşadım çipleri farklı olduğu içinmiş. Şimdi Samsung üretimli bir RAM alırsam çipi aynı mı olur yoksa o da farklı çip çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu dediğiniz şekilde RAM'ler kullanıyorum. Laptop'umda 8 GB Samsung RAM vardı, Samsung çipi kullanan Bigboy marka RAM aldım ve 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Ben bu dediğiniz şekilde RAM'ler kullanıyorum. Laptop'umda 8 GB Samsung RAM vardı, Samsung çipi kullanan bigboy marka RAM aldım ve 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Anladım ben de günlük işlerde masaüstünde bile takılma yapıyordu oyunlarda da mouse takılıp duruyordu garip garip tepkiler aldım. Sizin adınıza güzel bir durum sorun yaşamamanıza sevindim.

Ben bu dediğiniz şekilde RAM'ler kullanıyorum. Laptop'umda 8 GB Samsung RAM vardı, Samsung çipi kullanan bigboy marka RAM aldım ve 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Sanırım bir de benim anakartım 4 RAM yuvasına sahip ve Dual channel olduğu için sanırım aynı çip RAM'e ihtiyaç duyuyorum ben öyle düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı