Samsung'dan Apple'a Type-C göndermesi

Millet Iphone'u hava atma amaçlı almaya o kadar alışmış ki, sırf elma var diye sırf farklı şarj soketi var diye almaya o kadar alışmış ki dünya genelinde standartlaşmış şarj soketinden, daha hızlı şarjdan, daha hızlı veri aktarımından vazgeçip keşke eski soket kalsaydı diyor.

Hocam şimdi sadece Lightning olunca hep orijinal kablo kullanılıyordu. Artık başka telefonlarında kabloları kullanılabilecek. Bu da bataryaya çok yararlı değil diye biliyorum. Hem de Apple'ın daha fazla kablodan para kazanmasını engelleyeceğini düşünüyorum.
Lightning'in de çakması vardı hocam. Öte yandan kablo kadar adaptörü de önemli. Yani Lightning'den Type- C'ye geçince artık çakma ürün kullanma şansınız artsa bile daha önce hiç yoktu gibi bir olay da yok. Zaten ülkede Iphone alanın daha giyecek dona verecek parası olmuyor. Orijinal şarj aletine nasıl para versin?

Millet IPhone'u hava atma amaçlı almaya o kadar alışmış ki, sırf elma var diye sırf farklı şarj soketi var diye almaya o kadar alışmış ki dünya genelinde standartlaşmış şarj soketinden, daha hızlı şarjdan, daha hızlı veri aktarımından vazgeçip keşke eski soket kalsaydı diyor.

Haklisiniz bunu diyenler fanboydur insan aklini kullansa bunu ayırt edebilir bu kadar iPhone sevdalısı olunmaz be adam Type-C hayatında kullanmamış yorum yapıyor:D

Haklisiniz bunu diyenler fanboydur insan aklini kullansa bunu ayırt edebilir bu kadar iPhone sevdalısı olunmaz be adam Type-C hayatında kullanmamış yorum yapıyor:D
Günümüzde hiçbir insanın Type-C kullanmama şansı yok bence hocam. Bilgisayar alıyorsun hem anakartta hem kasada Type-C oluyor, PS5 alıyorsun hem konsol hem oyun kolunda Type-C oluyor, aynısı Xbox'ta da var. Klavye ve Mouse alıyorsun onların bile bağlantısı Type-C ile oluyor. Günümüzde artık illaha USB A, DP veya HDMI kullanması gereken ürün olmadığı sürece Type-C kullanılıyor.

Samsung'dan beklemezdim. Bir de Apple Type-C'ye kesinlikle geçmemeliydi.
Lightning iPhone'u iPhone yapan bir şeydir. Umarım geri dönerler.
O zaman Apple, Avrupa'da iPhone satışı yapamazdı herhalde.
Geri döneceklerini hiç sanmıyorum, onlar da memnun değiller fakat yapmak zorundalar.

Bu tarz rekabetler biz tüketiciye yarar. Apple genelde pazarlama kampanyalarında bu kadar agresif davranmıyor ancak davranmasını isterdim. Zira eskiden böyleydi, Mac'in kolaylığını göstermek için Windows PC'lerle karşılaştırmalı reklam filmleri çekiyorlardı.

Yine sunumlarda da marka ismi vermekten çekinmiyorlardı.

Apple agresif davransa piyasada başka marka olmazdı. Bende agresif davranmasını isterdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple parçalarını zaten başka markalardan tedarik ediyor nasıl başka bir marka bırakmazdı acaba?
Bill Gates'den 150 milyon dolar destek alıp o parayla ürettikleri Mac'lerle Windows bilgisayarları açıkça kötülemişlerdi reklam filmlerinde. Üstelik bu Mac'ler yurtdışında başarılı bile oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı