Samsung'dan Yine Apple'a Giydirme: Wireless Şarj

Samsung, her zaman yeni bir iPhone modeli ile Apple'a sataşmaktan geri kalmıyor. Bu sefer hedefinde ise iPhone 6S var. S6/S6 Edge ile iPhone 6S'i "Bu bir telefon değil, bu bir Galaxy!" sloganıyla Wireless şarj teknolojisini karşılaştırıyor.

Ve Samsung bu tür karşılaştırmalarda eğer karşılaştırma isminden önce : kullanıyorsa kesinlikle bu giydirmelerin devamı olacak demektir.

İyi Seyirler...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video açıklaması:
Samsung Mobile USA - English dedi:
Stop wasting time fumbling with power cords, the Galaxy Note5 and Galaxy S6 edge+ have too much to explore. It’s not a phone, it’s a Galaxy.
Samsung Mobile USA - Türkçe dedi:
Beceriksizce şarj kablolarıyla zaman harcamayın, bir Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ ile çok daha fazlasını keşfedin. Bu bir telefon değil, bu bir Galaxy!

Apple'da ona ispatlayıp giydirmeye çalışıyor? Ama 6 serisi ile iyice her firmanın ağzına düştü Apple. Bunun sebebinin sahibi olarak Tim Cook'u düşünüyorum. Radikal kararlar aldı ama işin fiziksel kural kısmını düşünmedi....

Kesinlikle!
Eğer videoyu hatırlıyorsanız linkini atabilirmisinz acaba ? Eğer gerçekten varsa Apple gözümde bir kaç basamak düşecek. o_O Buna rağmen Samsung'a yinede düşmanım tabiki. :D

Android kullanıcısı olarak Samsung'u eleştirenlere katılmıyorum. Apple gerek fiyatı gerek ios sistemiyle bana uygun gelmiyor tabii bu benim tercihim ama yine de iPhone'un bu kadar devam etmesinin sebebinin isim yapmış olması ve birazda zengin topluluğa daha çok hitap etmesi diye düşünüyorum.

IOS telefonları Andorid telefonlardan ayıran en büyük özellik optimizasyon. Andorid telefonlar eğer zamanla optimizasyonu iyi yaparlarsa IOS telefonlarda düşüşler olacaktır.

Abisine sataşan küçük çocuk gibi. Sonra Apple bunu dövünce babasına şikayet ediyor (mahkemeye veriyor). Acınası bir marka...

Abisine sataşan küçük çocuk gibi. Sonra Apple bunu dövünce babasına şikayet ediyor (mahkemeye veriyor). Acınası bir marka...

Neredeyse her şeyin içine adını yazdırmış bir markaya acınası demek... Unutmayın ki Samsung olmasaydı Apple bu halde olmazdı.

@Because Im Batman optimizasyon kalitesini iOS 9'a geçerken gördük. Güncelleme vereceği 3-5 model var. Sırf tarihi ertelememek için update sistemi bitmemiş bir işletim sistemi sundular. Android optimizasyonu iOS 8 çıktığı dönemlerde zaten daha iyiydi. Tabii Vanilla için konuşuyorum. Apple optimizasyon ve sorunsuzluk kalelerini Android'e kaptırmaya başladı.

Sadece SaMobile kısmı için konuşuyorum. Apple'la her dalga geçişlerinde kendilerini küçük düşürüyorlar. Samsung olmasaydı bence Apple yine böyle olurdu. Daha iyi işlemci ve panel üreticileri bulunurdu. Çareler tükenmez...

Bütün teknoloji şirketleri birbirini tamamlar. Büyük ekrana, çoklu pencere, kalem, gelişmiş not uygulamaları gibi özelliklerde diretmeselerdi tüm telefonlar daha değişik olurdu. Apple kendi işlemcisini Samsung'dan yardım alarak yapmaya başladı. Sonradan kendileri tasarladılar. Hala Samsung üretiyor. Depolama birimlerinde çok gelişmişler. Bir firma olmasa diğerleri de iyi olamaz. Ezeceğim diye her şeyiyle ezemezsin. Samsung'un yaptığı geliştirmeler sayesinde belki bugün hızlı SSD'ler, güzel Amoled'ler, verimli 14 nm işlemciler var. Konunun dışına daha fazla çıkmayalım.

Şunu da eklemek isterim, bir alanda rakipsiz bir firma varsa, o firma gelişemez. Rekabetin, birbirinden esinlenmenin olmadığı bir alan gelişmez.

Neredeyse her şeyin içine adını yazdırmış bir markaya acınası demek... Unutmayın ki Samsung olmasaydı Apple bu halde olmazdı.

@Because Im Batman optimizasyon kalitesini iOS 9'a geçerken gördük. Güncelleme vereceği 3-5 model var. Sırf tarihi ertelememek için update sistemi bitmemiş bir işletim sistemi sundular. Android optimizasyonu iOS 8 çıktığı dönemlerde zaten daha iyiydi. Tabii Vanilla için konuşuyorum. Apple optimizasyon ve sorunsuzluk kalelerini Android'e kaptırmaya başladı.
Optimizasyon olayı Andorid tarafında biraz daha iyileşti ama Android'in çoklu işlemlerini kapatmak daha önemli. IOS'ta açtığın bir uygulamayı geri plana gönderdiğin zaman eğer özel izinli uygulama değilse kapatır Android'lerde bu uygulamalar kapanmaz. Iphone'ların bana göre çok satmasının nedeni yurt dışında optimizasyon, bizim ülkede ise hava atmak için alıyor çoğu kullanıcı. Android telefonlar arasında Google'nin telefonları hariç en iyi desteği bana göre Sony veriyor.

Dediklerinizde haklısınız. iOS kullanıcılara kolaylık sağlamak için 80'lerin işletim sistemi gibi sadece 1 uygulama usulü ile çalışır(dı). Android'de arkaplanda çalışan uygulamalar normal açıldığı zamanki çalışması gibi çalışmaz. Sık kullandığınız uygulamalar başlatılır, durdurulur ve RAM'e yüklenir. (Facebook gibi optimizasyon özürlü uygulamalar hariç) RAM'in sürekli dolması da bundandır. Bunun optimizasyonla alakası yoktur.
Optimizasyon, donanımla ne kadar iyi çalıştığı, uygulamaları donanıma ne kadar iyi bağladığı ile ilgilidir. Çökmeyen, donmayan, hata vermeyen bir yazılıma iyi optimize edilmiş diyebiliriz.

IOS'ta çalışan uygulamalar şuanda optimizasyon konusunda daha iyi Android'e göre. Android'in kaynak kodlarında birkaç değişiklik yapılması lazım bana göre.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı