Samsung'un "Rize" Adlandırması

22c5f525ecd87a95e0feb6afc9a7a537f86c6e4b.jpeg

Dünya'da sözü geçen şirketlerden biri olan Samsung, son zamanlarda cihazlarının adını değiştirdiği haberleri kulağımıza geliyor fakat bu sefer ki adlandırma oldukça değişik.

Samsung son patent başvurusunda "Rize10, Rize20 ve Rize30" isimlerinde patent aldı. Mobil telefon olarak tahmin edilen cihazlar uygun fiyatlı olacağı düşünülüyor. Mobil cihaz olması kesin olmamak ile birlikte başka bir cihaz olma ihtimali de var. Her ne olursa olsun bu cihaz ülkemizde oldukça yankı uyandıracağı kesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsim değişikliği tamamen ticari odaklı, mesela Honor Huawei'nin bir markası neden kendi ismiyle yapmadı bu işi sizce? Tamamen algıyı kırmak için yapıyorlar Türkiye'ye Honor olarak giriş yaptılar ve bu işten gayet iyi paralar kazandılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Davut YALIM Ismin Türkiye ile bir ilgisi yok ne saçmalıyorsun? Rize ismi Rize şehri ile alakali değil.

Honor ismi neden algıları kırsın, Huawei ismi burada Honor'dan daha tanıdık zaten, bir algı falan değil.

Huawei'nin Honor modellerine de anlam veremedim açıkçası aynı modelin karşılığı Huawei adi altinda da satılıyor Huawei ismiyle satilanlar daha pahali.

@Davut YALIM Ismin Türkiye ile bir ilgisi yok ne saçmalıyorsun? Rize ismi Rize şehri ile alakali değil.

Honor ismi neden algıları kırsın, Huawei ismi burada Honor'dan daha tanıdık zaten, bir algı falan değil.

Huawei'nin Honor modellerine de anlam veremedim açıkçası aynı modelin karşılığı Huawei adi altinda da satılıyor Huawei ismiyle satilanlar daha pahali.
:D:D RİZE sandığımı sanarak sen saçmaladın galiba ben türkiye ye giriş yapanın honor olduğunu söylüyorum sen diyosun RİZE çayı diyorsun.Bu arada honorun Türkiye'ye girişi daha yeni oldu sayılır ülkemizde uzun yıllardır yoktur.Zamanında Huawei'nin telefonlarından ne kadar çektiğimi tamir yaptığımı bilirmisin?Özellikle Turkcell denen şirketin verdiği T20 adı altında satılan telefonlar kadar sorunlusunu görmedim desem yeri vardır.Demek istediğim Huawei olarak 2bin tl bir telefon örnek olarak satmaktansa HONOR adı altında bunu daha rahat yapıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı