Sanal 7.1 Kulaklık ve Gerçek 7.1 Kulaklık Performans Farkı

Ali Altun

Kilopat
Daha fazla  
Soru aslında başlıktaki gibi, ikisini de deneyimleme şansı olan arkadaşlar belirtirse çok iyi olur. Sorma sebebim Arctis 3 veya Arctis 5 almayı düşünüyorum. Arctis 5'in DTS özelliği dışında öbür özellikleri hoş fakat pek de ihtiyacım yok. Ne dersiniz, performans farkı gerçekten fazla mı?

Gerçek 7.1 ile sanal 7.1 arasında elbette ki fark olur. Ancak gerçek 7.1'lerin pahalı olması ve fiziksel olarak farklı hoparlörlerin arasında gecikme yaşanabilmesi sebebiyle insanlar sanal 7.1'lere yöneliyorlar, çok da iyi bir alternatif. Aşırı zengin değilseniz gerçek 7.1 şart değil.

Sorunuza gelecek olursak Arctis 3 de 5 de sanal 7.1'e sahip. Arctis 3 Steelseries'in kendi geliştirdiği 7.1 yazılımından faydalanırken Arctis 5 harici ses kartıyla DTS 7.1'den güç alıyor. DTS 7.1 elbette ki Steelseries'in 7.1'inden daha çevresel ve daha iyidir. Ancak ben kulaklık olarak Arctis serisini çok başarılı bulmuyorum. Arctis 5 ise 3'e göre daha alınası bir model. Alternatifleri de düşünülmeli. Öncelikli önerim Corsair Void Pro olur.

Gerçek 7.1 ile sanal 7.1 arasında elbette ki fark olur. Ancak gerçek 7.1'lerin pahalı olması ve fiziksel olarak farklı hoparlörlerin arasında gecikme yaşanabilmesi sebebiyle insanlar sanal 7.1'lere yöneliyorlar, çok da iyi bir alternatif. Aşırı zengin değilseniz gerçek 7.1 şart değil.

Sorunuza gelecek olursak Arctis 3 de 5 de sanal 7.1'e sahip. Arctis 3 Steelseries'in kendi geliştirdiği 7.1 yazılımından faydalanırken Arctis 5 harici ses kartıyla DTS 7.1'den güç alıyor. DTS 7.1 elbette ki Steelseries'in 7.1'inden daha çevresel ve daha iyidir. Ancak ben kulaklık olarak Arctis serisini çok başarılı bulmuyorum. Arctis 5 ise 3'e göre daha alınası bir model. Alternatifleri de düşünülmeli. Öncelikli önerim Corsair Void Pro olur.
Bütçem o kadarına yetmiyor. 440 TL'ye satılıyor Arctis 5, indirimle vs. 396 TL'ye denk geliyor. Corsair Void Pro 550 TL en ucuzu. Ve dışarda da kullanabileceğim tarzda değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı