Sanal 7.1 ve gerçek 7.1 farkı nedir?

300974

Hectopat
Merhaba, ben kulaklık alacağım da kulaklıkta bir sanal 7.1 varmış bir de gerçek 7.1 varmış. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Bir de benim alacağım kulaklık sadece bilgisayara girişi var kulaklıktaki USB girişini otg kablosona taksam oradan telefona bağlasam çalışır mı?

Bir de oyuncu kulaklığı öneriniz var mı
Ben dışardan 100 TL'ye bunu buldum.
Cyber V5000 Oyuncu Kulaklığı 7.1 Usb Girişli - n11.com (internetten almayacağım)

yardımlarınızı bekliyorum.

Duyulmamış, ne olduğu belirsiz markalara 5 kuruş para vermeyin. 7.1 mevzusuna gelince ise sanal 7.1 yazılımsal olarak 2 sürücü yerine 8 sürücü olarak ses verilenler (piyasada ucuz fiyatta çok görülen), gerçek 7.1 ise (çok daha pahalı fiyatlar ve bilindik markaların ürünleri) donanım olarak da var olan 8 sağ 8 sol olmak üzere ses sürücüsü bulunmasıdır. Yani sanal 7.1 pek işe yarar bir durum değildir. Ayrıca bütçeniz pek yüksek değilken piyasada böyle geçen kulaklıklara "7.1 imiş" deyip almayın.

Duyulmamış, ne olduğu belirsiz markalara 5 kuruş para vermeyin. 7.1 mevzusuna gelince ise sanal 7.1 yazılımsal olarak 2 sürücü yerine 8 sürücü olarak ses verilenler (piyasada ucuz fiyatta çok görülen), gerçek 7.1 ise (çok daha pahalı fiyatlar ve bilindik markaların ürünleri) donanım olarak da var olan 8 sağ 8 sol olmak üzere ses sürücüsü bulunmasıdır. Yani sanal 7.1 pek işe yarar bir durum değildir. Ayrıca bütçeniz pek yüksek değilken piyasada böyle geçen kulaklıklara "7.1 imiş" deyip almayın.
Peki sizin bir öneriniz var mıdır?

Trust ve Rampage'in kulaklıklarına bakabilirsiniz ancak bu tür kulaklıklar sizi bir yere kadar götürür. Çünkü kur farkı vb. bir sürü şeyden dolayı fiyatlar acayip uçuk durumda. Sizin yerinizde olsam illa böyle bir kulaklık almayı kafaya takmam kulak içi alırım. Kulaklık alana kadar ben de öyle idare ettim ve memnundum. Kullandığım kulaklık ise JBL T110, önerimdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı