Sanal bilgisayardan virüs bulaşır mı?

Alih001

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bundan belli bir süre önce bir programı VMware'de kurduğum Windows sistemde test etmek istedim ve programı çalıştırdım. Lakin sonradan programın RAT olduğunu fark ettim, fark edince de sanal makinenin internet bağlantısını kesip (klavye ve fareden diğer başka hiçbir cihaz bağlı değildi) sonra da sanal makineyi tamamiyle sildim. Sorum şu, ben bu programı sanal makinede çalıştırmadan önce de programı çalıştırmamaya dikkat ederek kendi bilgisayarımda decompile etmeye çalıştım ancak beceremedim, Fud'lu olduğu için denediğim envai çeşit decompiler hata verdi (program Java ile yazılmış ve jar dosya formatındaydı). Bu yaptıklarım sırasında program ana bilgisayarıma da bulaşmış olabilir mi, ne yapmam gerektiği hususunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Network accsessi vermezsin, olur biter.

Sanal bilgisayardan virüs bulaşmasının mantığı senin internet ağına girip oradan senin asıl bilgasayarına girmesi.

Sanal makine kısmından pek şüphelenmiyorum aslında ama gene de İnternet ağına nasıl sızıldığını çıklayabilir misiniz? Java için decompiling işleminin nasıl çalıştığı önemli aslında. Zira decompiler eğer programı runtime decompile ediyorsa sıkıntı olmaz mı?

Geri
Yukarı