Sanal Gerçeklik Gözlüğü Önerisi

caylaq96

Centipat
Donanım yükseltmeyi de düşünüyorum tabii ama Oculus VR sitesinde minimum özellikleri karşılayan bir PC var. Fakat PC ile bağlanabilir - kablosuz kablolu hangisi iyidir bilmiyorum, marka - model bilmiyorum. HTC Vive öneriyorlar.

İtalya'ya gidecek arkadaş var, fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama oradan getirteceğim, daha ucuz olabilir belki 5 bin lira kadar çıkabilirim. Gaming değil video-film amaçlı kullanacağım.

4K 60 FPS videolarla kullanın yoksa bir şey anlamazsınız diyorlar, Torrent'ten video çekeceğim yani.

Öneriniz nedir? 3 bin liradan 15 bin liraya kadar var. Çok bir şeye gerek yok ucuz bir şey alın ama videolar sağlam olsun deniyor fakat daha keyfi keder olarak 5 bin liraya çıkabilirim, belki biraz daha fazla.

Marka model ne önerirsiniz?
EDIT: Arkadaşlar birkaç gün içinde siparişi vermem gerek, hiç mi bilen yok ?

Bu ürünü tavsiye eder misinz ? Çok fazla marka model yokmuş zaten, muadili var bir tek başka da birşey yokmuş. PC ile bağlanır mı, video izletir mi ? Tak çalıştır birşey arıyorum, oturucam 3D veya aşırı ve gerçekçi bir biçimde film izlicem. İnternetten geliyomuş yok diyolardı.

Fakat para vermeye gerek yok 200-300 liralık bir üründe son derece iyi diyolar. Deneyen yok mu ?

Son düzenleme:
Oculus ve HTC'den şaşılmaması gerektiğini düşünüyorum. En son Steam de kendi gözlüğü üzerinde çalışıyordu, piyasaya sürdüler mi bilmiyorum. Play Station için olan, Sony'nin gözlüğüne sahiptim. Tam anlamıyla bilgisayarda kullanırken hayal kırıklığına uğradım. "Ucuz bir şey alın ama videolar sağlam olsun." diyen her kimse, sanırım iyi gözlüğü deneyimlememiş. Bu, 4K çözünürlük sunabilen alıcıyı 1080 çözünürlüğünde televizyona bağlayıp, 4K'yı görebilmeyi beklemek gibi, hiçbir farkı yok. Ya da 150FPS çıkartabilen bir karta sahip olup, ekran kartının yolladığı tüm kareleri 60Hz monitörde görebilmeyi beklemek gibi. Dilersen biraz daha bekle, PS5 için de VR gözlüğün çıkacağını düşünüyorum, hem piyasakilerden daha ucuz olacağını, hem de doğal olarak eski versiyonuna göre daha güzel göstereceğine inanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı