Sanal gerçeklik gözlüğü tavsiyesi

8sret

Hectopat
Merhabalar, sanal gerçeklik gözlüğü almayı planlıyorum. Biraz araştırdım, Quest 2 önerilenler arasında ama yeni gözlükler de var. Bütçe problem değil, gerçekten keyif alabileceğim bir gözlük almaya düşünüyorum. Bilgisayarımın özelliklerine gelecek olursak, RTX 2060 ekran kartı, 2700X işlemci, 16 GB RAM'den oluşuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Quest 2 kullanıyorum ama bilgisayara bağlamadım hiç kendi oyunlarını direk yükleyerek oynuyorum 256GB versiyonunu aldım ve gerçekten zevkli.

Oculus Quest 2 aldığında birçok artıya sahip oluyorsun ama aynı zamanda eksileri de yok değil.

Artıları:
*Airlink ya da Virtual Desktop ile bilgisayara kablosuz bağlanıp kablo derdi yaşamadan oyun keyfi sürebilirsin.
*Base station kurmana gerek yok gittiğin her yerde ışık (ya da kızılötesi aydınlatma) olduğu sürece sorunsuz bir şekilde takıp kullanabilirsin.
*PC'ye bağlanmana gerek olmadan temel keyifleri yaşayabilirsin. Altspace VR, Netflix, internette gezinme, birçok oyun (Oculus Store üzerinden).

Eksileri:
*Görüş açısı Valve Index gibi bir alete göre az.
*Üzerinde batarya olduğu için ağırlık miktarı daha fazla bu da uzun kullanımlarda rahatsız edebilir.
*Satın aldığında gelen strap biraz rahatsız edici ekstra aksesuar alman gerekebilir.

Diğer:
*Ekranlar LCD panel, bu benim açımdan artı ama bazı insanlar için eksi bir durum. Bana göre LCD panel demek yanma derdi olmayan bir panel demek fakat siyah ve bazı durumlarda renk performansı OLED gibi olmadığı için insanlar tercih etmeyebiliyor.

Bugün bir Oculus Quest 2'ye klavye mouse bağlayarak, masanı tanımlayarak internette gezinip, basit işlerini halledebiliyorsun. Ben bu sebeple Oculus Quest 2 diyorum ama yukarıdaki artıları ve eksileri tartıp OLED paneli olan Valve Index'e yönelebilirsin.

Quest 2 kullanıyorum ama bilgisayara bağlamadım hiç kendi oyunlarını direk yükleyerek oynuyorum 256GB versiyonunu aldım ve gerçekten zevkli.
256 gb olmasının avantajı oldu mu depolama alanı hemen doluyor mu ? ben de güçlü bir pc yok ben de senin gibi kullanmak istiyorum bi eksiklik hissettin mi yoksa store un içi dolu ve farklı deneyimleri yaşayabiliyor musun?

256 gb olmasının avantajı oldu mu depolama alanı hemen doluyor mu ? ben de güçlü bir pc yok ben de senin gibi kullanmak istiyorum bi eksiklik hissettin mi yoksa store un içi dolu ve farklı deneyimleri yaşayabiliyor musun?
Ben video media dolu dolu kullandım 256 GB bu anlamda iyi oldu. Oyunlarıda marketten indirdim kurdum hep bilgisayara baglamadım ama markette oyunları normalden pahalı.

2 gün önce de sahibinden de satışını gerçekleştirdim bu arada. Son bir ay kullanmadım hiç satmaya karar vermiştim.

Oculus Quest 2 gayet iyi bir başlık fakat bütçeniz önemli değil ise 8K pimax + index kontrolcüler + 2X base station 2.0 en iyi setuplardan biri olur Valve index de alınabilir fakat ekran kalitesi bakımından 144Hz iyi ancak Quest 2 120 Hz ve çözünürlük daha yüksek. İndex kontrolcüler de finger tracking de var ayrıca.

Geri
Yukarı