Sanal güvenlik önlemlerini nasıl alırız?

Cr Oyuncusu

Centipat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Merhaba. Gerek Instagram olsun, gerek Steam olsun, gerek Gmail olsun. Yani tüm her şey. Ben tüm güvenlik onlemlerimi aldım, 2 aşamalı doğrulama falan. Tüm güvenlik aktiviteleri aktif. Her 6 ayda bir de pc/telefona format atıyorum. Ancak yine de şüphelerim var. Güvenlik onlemlerini almam dışında yapilacak bir şey var mı? Bilmek istedim. Herkese iyi sosyaller.

Merhaba. Gerek Instagram olsun, gerek Steam olsun, gerek Gmail olsun. Yani tüm her şey. Ben tüm güvenlik onlemlerimi aldım, 2 aşamalı doğrulama falan. Tüm güvenlik aktiviteleri aktif. Her 6 ayda bir de pc/telefona format atıyorum. Ancak yine de şüphelerim var. Güvenlik onlemlerini almam dışında yapilacak bir şey var mı? Bilmek istedim. Herkese iyi sosyaller.

Tek yapman gereken 2 aşamalı doğrulamayı açıp her hesapta aynı şifreyi kullanmamak, üstelik bir de Kaspersky gibi bir antivirüs programı da kurarsan daha fazla endişelenmene gerek kalmaz. 6 ayda bir format atman bilgisayar ve telefonun için zararlı, sonuçta bütün bilgileri silip baştan yazıyorlar, HDD/SSD ömrünü kısaltır sadece bu yapıtığın.

Tek yapman gereken 2 aşamalı doğrulamayı açıp her hesapta aynı şifreyi kullanmamak, üstelik bir de Kaspersky gibi bir antivirüs programı da kurarsan daha fazla endişelenmene gerek kalmaz. 6 ayda bir format atman bilgisayar ve telefonun için zararlı, sonuçta bütün bilgileri silip baştan yazıyorlar, HDD/SSD ömrünü kısaltır sadece bu yağıtığın.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Samsung telefon kullanıyorum. 1 yıllık anti virüs programı felan satıyor samsung. 360 tl ye felan. Alsam gerçekten faydası olurmu?

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Samsung telefon kullanıyorum. 1 yıllık anti virüs programı falan satıyor Samsung. 360 TL'ye falan. Alsam gerçekten faydası olur mu?

Yani bence gerek yok, Kaspersky ücretsiz bir program ve gayet iş görüyor, ekstra önlem istiyorsan premium paketini alabilirsin yıllık 150TL gibi bir ücreti var, hem bilgisayar hem de telefonda kullanırsın.

Geri
Yukarı