Sanal işletim sistemi olarak Linux Mint nasıl kurulur?

Devolve

Hectopat
Selam, bilgisayarıma sanal işletim sistemi olarak Linux Mint kurmak istiyorum fakat nereden indireceğime tam olarak karar veremedim. Nereden indirmeliyim, hangi uygulamayı kullanmalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Selam, bilgisayarıma sanal işletim sistemi olarak Linux Mint kurmak istiyorum fakat nereden indireceğime tam olarak karar veremedim. Nereden indirmeliyim, hangi uygulamayı kullanmalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleriniz nedir ? duruma göre daha hafif bir sürüm olan mxlinux kurun derim.

VirtualBox indirin sonra bunu kurun.

Peki seçeceğim ülke fark eder mi? Virtual Box'un hangi seçeneğini indirmeliyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz fazla soru sordum ama birkaç sorum daha olacak,
  • Vereceğim RAM sadece Linux Mint'i kullanırken mi harcanacak yoksa silene kadar RAM'imden eksilecek mi?
  • Linux Mint'te bir sıkıntı çıkarsa ana işletim sistemim etkilenir mi? Örneğin zararlı yazılım bulaşırsa, hata çıkarsa vb.
  • VirtualBox'a birden fazla Linux Mint veya başka işletim sistemi kurabilir miyim?

Vereceğim RAM sadece Linux Mint'i kullanırken mi harcanacak yoksa silene kadar RAM'imden eksilecek mi?
RAM'leriniz eksilmez hocam. Sanal makine RAM'inizi kullanır verdiğiniz RAM kadar. Ama tamamını değil, normal bilgisayar gibi ihtiyacı kadar. Sanal bellek kullanıyor da olabilir tam hatırlamıyorum.

Linux Mint'te bir sıkıntı çıkarsa ana işletim sistemim etkilenir mi? Örneğin zararlı yazılım bulaşırsa, hata çıkarsa vb.
Hayır etkilenmez. Bir ayar vardı onu kapatmanız iyi olur ama unuttum adını.

VirtualBox'a birden fazla Linux Mint veya başka işletim sistemi kurabilir miyim?
Evet.

RAM'leriniz eksilmez hocam. Sanal makine RAM'inizi kullanır verdiğiniz RAM kadar. Ama tamamını değil, normal bilgisayar gibi ihtiyacı kadar. Sanal bellek kullanıyor da olabilir tam hatırlamıyorum.

Hayır etkilenmez. Bir ayar vardı onu kapatmanız iyi olur ama unuttum adını.

Evet.
Çok teşekkür ederim, yani sanal makine kapalıyken RAM kullanmaz değil mi?

Geri
Yukarı