Sanal Makine mi Yoksa Original Linux Kurulumu mu?

Ahmaklık mı? Güldürme! Hantal sistemlerinizde bol şans size...
3 popüler işletim sisteminide kullanıyorum. Ne Windows nede MacOS hantallık konusunda kişisel bilgisayar için kullanılan linux dağıtımlarından hiçbirindende kötü değil. Linux'u sadece sunucularımda kullanırım eve köye sokmam. Sende kendini boşuna kandırma dostum

3 popüler işletim sisteminide kullanıyorum. Ne Windows nede MacOS hantallık konusunda kişisel bilgisayar için kullanılan linux dağıtımlarından hiçbirindende kötü değil. Linux'u sadece sunucularımda kullanırım eve köye sokmam. Sende kendini boşuna kandırma dostum
Boşa kandırmak demiyorum, sistemim süper değil. 4. nesil bir mobil i5 işlemcisi + Gt 740m ekran kartı bir Casper dizüstünün içinde, durumu siz düşünün. Windows'ta alamadığım performansı Ubuntu ile alıyorum. Tesadüf mü bu?

Oyun oynuyorsanız Windows'a her zaman bağımlı olacaksınız onu bilmenizi isterim. Ben oyun işleri için Windows'u, kodlama ve günlük işler için macOS'u kullanıyorum. Linux'u bilmiyorum ama macOS kodlamada gerçekten büyük avantajlara sahip. Tek sıkıntısı çoğu alışkanlığınızı bırakmanız gerekebilir.

Windows 10, format sırasında kafasına göre macOS'u sildiği için bir ay kadar süredir macOS kullanamıyordum. Bu süre zarfında Linux kullandım ama beni pek mutlu etmedi. Fazla açık kodlu olması sorunlarla benim ilgilenmemi gerektiriyor. Bu biraz uğraştırıcı.

Şunu da söyleyim. Bence macOS, hem Linux'ten hem de Windows'tan stabil ayrıca sorunsuz.

Oyun oynuyorsanız Windows'a her zaman bağımlı olacaksınız onu bilmenizi isterim. Ben oyun işleri için Windows'u, kodlama ve günlük işler için macOS'u kullanıyorum. Linux'u bilmiyorum ama macOS kodlamada gerçekten büyük avantajlara sahip. Tek sıkıntısı çoğu alışkanlığınızı bırakmanız gerekebilir.

Windows 10, format sırasında kafasına göre macOS'u sildiği için bir ay kadar süredir macOS kullanamıyordum. Bu süre zarfında Linux kullandım ama beni pek mutlu etmedi. Fazla açık kodlu olması sorunlarla benim ilgilenmemi gerektiriyor. Bu biraz uğraştırıcı.

Şunu da söyleyim. Bence macOS, hem Linux'ten hem de Windows'tan stabil ayrıca sorunsuz.
Kodlamada macOS'un nasıl bir avantajı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuş kombinasyonları bana göre çok kullanışlı. Alıştığın zaman Windows'un tuş kombinasyonlarından daha pratikler. Kodlama yaparken arka plan işlerini Siri'ye kolaylıkla yaptırabiliyorum. Ayrıca macOS işlemci yönetimi konusunda bayağı iyi olduğu için Windows'tan %20 civarı daha fazla Benchmark skoru alıyor ve programı test edip hata ayıklama yaparken işlemci gerektiren işleri aşırı hızlandırıyor.

Saymakla bitmez. Yukarıda ki arkadaşın aynen dediği gibi tuş kombinasyonları, sirinin seni anlayıp yardım ediyor olması vazgeçilemez bir özellik. Macbook Pro 2017 kullanıcısı olarak ekranı, klavyesi, touchpadi, ses kalitesini başka hiçbir cihazla kıyaslayamam bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı