Core 2 Duo E4500 sanal makineye Linux kurulumu

Burak Sözbir

Hectopat
Öncelikle merhaba.

Arada bir Linux kullanmak istiyorum (bazen lazım oluyor)

Bu yüzden Windows 10'nun yanına kurmayı düşünüyorum ama tek disk olduğu için kurulum sırasında verilerim silinir diye ellemek istemiyorum. Sanal makineye kurmayı denesem verilerim silinir mi?

Bir de sanal makineye nasıl Linux kurabilirim?

Sistem özellikleri:

2 GB DDR2 RAM.
Intel Core 2 Duo E4500.
HD Graphics 4000.
256 GB 7200 RPM SATA HDD.

Dual Boot yapabilirsiniz sanal makine için ise bu video size yardımcı olur tüm dağıtımlar için geçerli bir yöntemdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak Dual Boot yapmanız sistem gereksinimleriniz dolayı için daha iyi olur.

Dual Boot yapabilirsiniz sanal makine için ise bu video size yardımcı olur tüm dağıtımlar için geçerli bir yöntemdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak Dual Boot yapmanız sistem gereksinimleriniz dolayı için daha iyi olur.
Sanal makinede çalıştıramazsın, çok ağır olur.
LXDE masaüstünü kullanan bir dağıtım ile dual boot yap, mesela LXLE.
Sizin dual-boot yapmanız daha iyi. RAM'iniz fazla değil.

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Ama dual boot yapmak istemiyorum. Çünkü tek disk var (bunu konuyu paylaşırken yazdım) ve kaybetmeyi göze alamayacağım verilerimi riske atmakta istemiyorum

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Ama dual boot yapmak istemiyorum. Çünkü tek disk var (bunu konuyu paylaşırken yazdım) ve kaybetmeyi göze alamayacağım verilerimi riske atmakta istemiyorum
Verilerinizi kaybetmezsiniz, zaten kurulumda Windows işletim sisteminin yanına kur diye seçenek çıkar. Kolayca dual boot yaparsınız.

Geri
Yukarı