Sanal makinedeki virüs ana makineye bulaşır mı?

Bulaşmaması için bunları kapatın;
İnternet bağlantısını kesin.
Sürükle bırak yani pano özelliğini kapatın.
Paylaşılan klasörleri kapatın.

Bunlar kapalı olduğunda bir sorun yaşamayacaksanızdır birçok virüs testi yaptım VirtualBox'ta bunları kapatarak no escape EXE olsun MEMZ olsun vb. virüs bulaşmadı.

Tamamdır hocam. Bir PES 13'e de MEMZ yerleştirecek kadar da insafsız değillerdir :D

Format USB'si şart her ihtimale karşı 😊

Ama format USB'sini 6 ayda bir yenilemek lazım benim Windows 11 format USB'si vardı 1.5 hafta önce format atmak için takmıştım ama içindeki her şey bozulmuş virüs falanda yoktu taradım hangi durumdan dolayı oldu bilmiyorum komple USB'yi bozmuş yani

Ama format USB'sini 6 ayda bir yenilemek lazım benim Windows 11 format USB'si vardı 1.5 hafta önce format atmak için takmıştım ama içindeki her şey bozulmuş virüs falanda yoktu taradım hangi durumdan dolayı oldu bilmiyorum komple USB'yi bozmuş yani.

Aynen hocam ISO'ları veya arada USB belleğe bakmak lazım ISO dosyasını her zaman güncel tutmalı 😊

Test ettim sorun yok gibi ana makinede şu anlık taramada yaptım MBAM ile.

Ama format USB'sini 6 ayda bir yenilemek lazım benim Windows 11 format USB'si vardı 1.5 hafta önce format atmak için takmıştım ama içindeki her şey bozulmuş virüs falanda yoktu taradım hangi durumdan dolayı oldu bilmiyorum komple USB'yi bozmuş yani.

En son elimdekini haziran ayında hazırlamıştım geçen hafta taktım Windows kurulum ekranı geldi bozulmamıştır herhalde.

Test ettim sorun yok gibi ana makinede şu anlık taramada yaptım MBAM ile.

En son elimdekini haziran ayında hazırlamıştım geçen hafta taktım Windows kurulum ekranı geldi bozulmamıştır herhalde.

Şans işi hocam. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı