Sanal makinedeki virüs ana makineye bulaşır mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar forumda portikal.net'in PES 13'üne güvenilir demişler. Ben yine de işi sağlama almak için VirtualBox'da sanal makinede deneyeceğim PES 13'ü daha sonra ana makineye indireceğim. VirtualBox'ta paylaşılan dosyaları, sürükle bırak ve interneti etkinsizleştirdim eğer virüslü ise ana makineye virüs geçer mi daha fazla alabileceğim bir önlem var mı?

VirtualBox'un güncel olduğunu 2 kere kontrol ettikten sonra sorun olmaz.

Harici olan dosyalar sanal makineye sirayet edemezler. Sanal makine her zaman daha güvenlidir.

Sanal makinedeki her makine Virtual Box'un kendisine ait sıkıştırma yöntemi ile sıkıştırılır, dosya uzantısı da farklıdır.

Arkadaşlar forumda portikal.net'in PES 13'üne güvenilir demişler. Ben yine de işi sağlama almak için VirtualBox'da sanal makinede deneyeceğim PES 13'ü daha sonra ana makineye indireceğim. VirtualBox'ta paylaşılan dosyaları, sürükle bırak ve interneti etkinsizleştirdim eğer virüslü ise ana makineye virüs geçer mi daha fazla alabileceğim bir önlem var mı?

Bulaşmaması için bunları kapatın;
İnternet bağlantısını kesin
Sürükle bırak yani pano özelliğini kapatın
Paylaşılan klasörleri kapatın

Kapattığınızı görmemişim bulaşmaz 😀

Bir sorun yaşanmaz birçok virüs testi yaptım VirtualBox'ta bunları kapatarak no escape EXE olsun MEMZ olsun vb. virüs bulaşmadı

Geri
Yukarı