Sanal makineler güvenli midir?

A00110001

Centipat
Sanal makinede zararlı yazılımı içeriğinde olacağını düşündüğüm bazı programlar çalıştırmak ve incelemek istiyorum.
İzole olduğunu ve problem olmayacağını okudum ancak yine de ana makineye zararlı yazılım bulaşacağını da okudum.
Sanal makineyi nasıl daha güvenli yaparım?

Sanal makinede zararlı yazılımı içeriğinde olacağını düşündüğüm bazı programlar çalıştırmak ve incelemek istiyorum.
İzole olduğunu ve problem olmayacağını okudum ancak yine de ana makineye zararlı yazılım bulaşacağını da okudum.
Sanal makineyi nasıl daha güvenli yaparım?

Sanal makineler güvenli ama programları çalıştırırken modem ile bilgisayar bağlantısını kesin tedbiri elden bırakmamak lazım hocam.

Hocam ağ virusleri dışında ve çok gelişmiş virusler dışında sanal bilgisiyardan dışarıya çıkamaz nedeni ise sanal makinanın exe uzantılı veya windows destekli kodların sanal makina üzerinde işe yaramaması (Bunu ben söylemiyorum VMware workstation forumlarında aynı cümleyi bulabilirsiniz) nedeni ile gerçek bilgisiyarınızdan %95 gibi değer ile izole etmiş olursunuz.

(VMware workstation için geçerli soyediklerim diğer sanal makinaları bilmiyorum.)

Geri
Yukarı