Sanal masaüstü oluşturma

betazero0

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
İhtiyacım gereği macro ile Google üzerinden verileri alarak Excel'le aktarmak zorundayım bunu elle yapmak yerine macro kullanarak yapıyorum fakat macro çalışırken de bilgisayarda macronun yaptığı işten farklı aktif olarak işlemlerde gerçekleştirmem gerekiyor. Yani aslında arka planda bağımsız çalışan bir bilgisayar demem doğru olabilir. Bahsettiğim işlemi gerçekleştirebilecek bildiğiniz ya da kullandığınız yazılım var mı?

Arkadaşlar merhaba,
İhtiyacım gereği macro ile Google üzerinden verileri alarak Excel'le aktarmak zorundayım bunu elle yapmak yerine macro kullanarak yapıyorum fakat macro çalışırken de bilgisayarda macronun yaptığı işten farklı aktif olarak işlemlerde gerçekleştirmem gerekiyor. Yani aslında arka planda bağımsız çalışan bir bilgisayar demem doğru olabilir. Bahsettiğim işlemi gerçekleştirebilecek bildiğiniz ya da kullandığınız yazılım var mı?

Virtualboxa makine kurarak yapabilirsin.

Windows'ta çalışma alanı gibi farklı masaüstleri yok mu?
Var diye hatırlıyorum.

Virtualboxa makine kurarak yapabilirsin.
şuan kuruyorum işe yarayacak gibi . Teşekkürler
Windows'ta çalışma alanı gibi farklı masaüstleri yok mu?
Var diye hatırlıyorum.
evet farklı masaüstülerine geçiş yapılıyor fakat macro mouse ve kalvye kontrolü sağladığı için açtığınız masaüstünde kalmıyor her yerde aktif olarak çalşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı